Кому і на скільки піднімуть пенсії в цьому році?

20

У нинішньому році продовжать вступати в силу положення пенсійної реформи, прийнятої в жовтні 2017 року. Люди, які вийдуть на пенсію в 2018 році, будуть отримувати мінімальну пенсію в розмірі, відповідному прожитковому мінімуму для громадян непрацездатного віку — 1373 грн.

Оскільки уряд запланував двічі в цьому році підвищити прожитковий мінімум, мінімальні пенсії українців також виростуть два рази. З 1 липня розмір мінімальної пенсії складе 1435 грн, а з 1 грудня — 1497 грн.

Мінімальна пенсія може збільшитися при наявності великої кількості страхового стажу. Наприклад, для громадян зі стажем в 30 років мінімальний розмір виплат складе вже не одна тисяча триста сімдесят три грн, а 1489 грн або 40% мінімальної заробітної плати. Це норма з’явилася завдяки пенсійній реформі, раніше при нарахуванні мінімальної пенсії діяла так звана «зрівнялівка».

Але в будь-якому випадку всі пенсіонери, які отримують мінімальну пенсію, зможуть розраховувати на її підвищення, не дивлячись на кількість страхового стажу. Таким чином, протягом року мінімальна пенсія зросте як мінімум на 124 грн.

Решта пенсіонери в поточному році підвищення пенсій не дочекаються. Справа в тому, що уряд не заклав у державний бюджет на 2018 рік коштів на осучаснення та індексацію пенсій. Втім, в Міністерстві соціальної політики пообіцяли, що в 2019 році пенсії українців зростуть відразу на 20%.

Комментарии Facebook