Помер відомий сатирик Михайло Державін

32

Найстаріший провідний актор Театру сатири Михайло Державін помер у віці 81 року, повідомили РІА Новини в театрі. За словами співрозмовника агентства, народний артист Росії помер «після тривалої важкої хвороби». Про дату прощання і похорону буде відомо пізніше.

Михайло Державін народився 15 червня 1936 року в Москві в родині одного з провідних акторів Театру імені Вахтангова Михайла Степановича Державіна. Батько помер, коли Михайлові було 15 років. Щоб допомогти родині йому доводилося підробляти, десятий клас він закінчив у вечірній школі.

У 1954 році Державін вступив до Театрального училища імені Щукіна. Потім його запросили в Московський театр імені Ленінського комсомолу.

У 1969 році він перейшов в Театр сатири. За час роботи там зіграв безліч ролей, серед яких Єлісєєв в «Банкеті» Аркадія Арканова і Григорія Горіна, Велосипедкин в «Бані» Володимира Маяковського, телят в «Скажених грошах» Олександра Островського, Скалозуб в «Лихо з розуму» Олександра Грибоєдова.

Маестро імпровізації. Кращі ролі і виступи Михайла Державіна
У кіно Державін дебютував в 1956 році, знявшись у фільмі Юрія Єгорова «Вони були першими», де зіграв гімназиста Женьку.

Одна з найбільш запам’яталися його кіноролей — у фільмі «Троє в човні, не рахуючи собаки» Наума Бирмана за твором Джерома К. Джерома.

У 1990-х роках багато знімався в комедіях у режисера Анатолія Ейрамджана: «Бабій», «Моя морячка», «Наречений з Маямі», «Третій не зайвий», «Імпотент», «Нічний візит».

У 1970-ті роки актор був постійним учасником телепередачі «Кабачок« 13 стільців »в ролі пана Ведучого. Програма протягом довгих років була дуже популярна і принесла Державину всесоюзну славу.

Отримав кілька орденів, включаючи орден «За заслуги перед Вітчизною» III і IV ступеня. У 2006 році в Москві на Алеї російського кіно поруч з «Мосфільму» була відкрита іменна зірка Михайла Державіна.

Артист захоплювався спортом і риболовлею, любив співати. Був тричі одружений, у нього залишилася дочка і двоє онуків.

Комментарии Facebook