Антимонопольний комітет зайнявся змовою трьох найбільших держбанків України

15

АМКУ завершив розслідування можливої змови трьох держбанків (Приватбанку, Ощадбанку та Укргазбанку) через їх одночасне зниження ставок по депозитах і виніс свій вердикт.

Так, 28 грудня 2017 року АМКУ схвалив рекомендації Міністерству фінансів щодо розвитку конкуренції на ринку банківських послуг, передає «Слово і Діло» з посиланням на FinClub.

«Рекомендації надані за результатами дослідження функціонування ринку банківських послуг в контексті збільшення кількості банків державного сектора і зростання частки зазначених банків в окремих сегментах ринку банківських послуг», – повідомили в АМКУ.

Страхи по ПриватБанку — чого чекати власників карт і депозитів?

При цьому у відомстві нічого не говорять про те, чи виявив АМКУ докази змови і зловживання монопольним становищем держбанків, а говорять лише про причини, які роблять можливими «узгоджені» дії.

«Антимонопольний комітет рекомендував Міністерству фінансів з метою недопущення спотворення конкуренції на ринку банківських послуг вжити заходів щодо забезпечення умов призначення голів та членів наглядових рад державного банку та банку з державною часткою, що унеможливлюють виконання ними узгодженої поведінки або вирішального впливу на ринок», – заявили в АМКУ.

Ці рекомендації є обов’язковими для розгляду Мінфіном.

У Ощадбанку і Укрексімбанку, які на 100% належать державі, немає дієздатних наглядових рад. А законопроект, який має усунути політичний вплив на держбанки, досі не прийнятий парламентом. У Приватбанку і Укргазбанку є працездатні наглядові ради, в яких, до того ж, є незалежні директори.

В НБУ розробили схему перевірки збиткових банківЩомісячне розкриття інформації забезпечить більшу прозорість діяльності окремих банків та банківського сектора загалом.

Нагадаємо, що ще 20 лютого 2017 року три держбанки – Приватбанк, Ощадбанк і Укргазбанк – одночасно знизили ставки за депозитами.

24 лютого АМКУ направив запити про надання інформації в три професійних об’єднання учасників ринку банківських послуг і банки для вивчення питання про можливу змову державних банків.

Нагадаємо, в НБУ розповіли, до чого призведе рекордне падіння ставок по депозитах.

Комментарии Facebook