УкрПрес Інфо вітає друзів зі Світлим Святом Різдва Христова!

980

Редакція УкрПрес Інфо щиро вітає вас друзі з Різдвом Христовим! Нехай це Світле Свято благодать і мир принесе в ваш дім, добро і розуміння — в сім’ю, любов і радість — в серце, чуйність і щирість — в душу, щастя й удачу — в життя.

Різдво — це день, коли з’явився наш Спаситель. Він дав нам віру, вказав шлях. І ми бажаємо- щоб ваш дім був завжди осередком тепла, любові, щастя, щоб він наповнився Божим благословенням і його завжди охороняв ангел! Щоб всі нещастя обходили вас стороною, душа була чистою, світлою і з великою вірою в краще!
Нехай ваше життя буде мирною, спокійною, щасливою. Світле свято Різдва обіцяє чудеса, і ми бажаємо вам зустрічі з цим дивом!

З 6 на 7 січня настає найважливіший для християнської культури свято — Різдво Христове.

Різдво за григоріанським календарем
У ніч на 25 грудня, католики, протестанти і послідовники більшості Православних церков по всьому світу зустріли Різдво Христове.

Історія свята

У цей день віруючі відзначають народження Немовлята Ісуса від Пресвятої Діви Марії. Згідно з християнським віровченням, Син Божий народився у Вифлеємі. Саме сюди прийшли Діва Марія і її чоловік Йосип для участі в перепису населення, яку проводив цар Іудеї — Ірод Великий. Всі готелі Вифлеєму були зайняті, тому Святе Сімейство змушене було зупинитися для ночівлі в печері, кошарі. Тут і народився Немовля Ісус, колискою йому стали ясла.

Як співається в ці святкові дні в храмах, ясла стали «вмістилищем невмістимого Бога». Народження Месії у Віфлеємі було передбачене пророком Міхея більш ніж за сім століть до самої події. Народження Ісуса описано двома євангелістами — апостолами Матвієм і Лукою.

Значення Різдва

Свято Різдва, за вченням церкви, символізує примирення людини з Богом. Різдво сповіщає про спокутний подвиг Христа і оновлення людської природи.

Як прийнято святкувати

Перед Різдвом віруючі дотримуються суворого сорокаденний піст, він триває шість тижнів, з 28 листопада по 6 січня включно. В день напередодні свята (святвечір) прийнято готувати традиційне блюдо з вареної пшениці або рису з медом — сочиво. За традицією віруючі утримуються від іншої їжі аж до настання Різдва.

Святкування самого Різдва відбувається в ніч на 7 січня — рівно опівночі в храмах починається урочисте богослужіння.

Біля храмів встановлюються вертепи з фігурками Святого Сімейства, трьох волхвів, ангелів, тварин. Після урочистого богослужіння віруючі збираються за різдвяним столом. У сучасній Росії традиція дарувати один одному подарунки більше відноситься до Нового року, проте в останні роки деякі вітають близьких і з Різдвом.

Період з 7 січня до Водохрещенського святвечора (18 січня) називається Святки. У цей час прийнято ходити в гості і допомагати нужденним. До цього ж періоду відноситься традиція колядок — пісень, що прославляють Христа і Різдво, з якими раніше обходили двори, бажаючи добра і радості, збираючи подарунки у вигляді частувань. Цей звичай з’явився після Хрещення Русі в ході адаптації християнською культурою язичницьких звичаїв.

Святковий стіл

За традицією на різдвяний стіл ставляться 12 пісних страв — за кількістю апостолів. Кожен з присутніх за столом повинен з’їсти хоча б одну ложку сочива для здорової і благополучного життя.

Після богослужіння віруючі зазвичай розговляються м’ясними та рибними стравами. Окрасою різдвяного столу є м’ясо птиці. Курку подавали холодної, гусака чи качку — гарячими.

На Різдво в кожному будинку також випікали пироги, пряники, колядки (вироби з житнього прісного тіста з різною начинкою), якими пригощали тих, хто приходив колядувати.

Комментарии Facebook