Відродження “Імперії зла” під Путіним – USA Today

218

Як докази своєї позиції газета наводить вторгнення Росії в Грузію і Україну, її дії в Сирії і втручання у вибори в США. Одна з провідних американських газет оголосила Росію новою «імперією зла», пославшись на агресивні дії Москви щодо Грузії і України, військову інтервенцію в Сирії і передбачуване втручання у президентські вибори в США в 2016 році.

Повідомляє Голос Америки

У редакційній статті під назвою «Росія знову стала імперією зла», газета USA Today нагадала, що в 1983 році президент США Рональд Рейґан назвав Радянський Союз «імперією зла», попередивши про посилення глобальної загрози, яку становить СРСР, і необхідності протистояти їй.

«Історія повторюється, – йдеться в статті. – Росія сьогодні – це бліда версія комуністичного режиму, який остаточно розвалився в 1991 році. Однак російський президент Володимир Путін, який не приховує свого роздратування цим крахом, прагне повернути частину колишньої слави. Путінська стратегія знову зробити Росію великою є джерелом міжнародного хаосу».

Як докази газета наводить вторгнення Росії до сусідньої Грузії в 2008 році і в Україну в 2014 році, незаконну анексію Криму, російську військову операцію в Сирії, де вона «зміцнила позицію режиму Башара Асада і здійснювала злочини».

Видання USA Today також нагадало читачам, що ЦРУ, ФБР і АНБ прийшли до висновку, що Путін віддавав розпорядження про проведення кібер і пропагандистських атак «з метою вплинути на президентські вибори в США в 2016 році і підірвати довіру до американського демократичного процесу».

«Інші агресивні дії Росії включають продаж зброї Талібану в Афганістані і нафти – Північній Кореї», – вказує газета.

USA Today нагадує, що Рональд Рейґан закликав в 1983 році «уникати спокуси … ігнорувати факти історії та агресивні пориви імперії зла».

«Через 35 років ці слова знову варті уваги», – резюмують автори редакційної статті видання USA Today.

Від редакції УкрПрес Інфо – У США вже у відкрито, не натякають, а кажуть, про Росію як про “Імперію зла”, цей маркер свідчить про те, що Штати в світлі озвученої напередодні Нового року Дональдом Трампом оборонної доктрини, де він проголосив посилення військової мощі Америки і НАТО, щодо останніх подій в світі.

Сьогодні на орбіту геополітичних процесів вступив Іран з масштабними акціями протесту, для РФ це подія виявилася ударом “під дих” і застало передноворічну правлячу кліку в режимі зависання. Час покаже, але є всі підстави припустити, що це початок нового етапу геополітичного протівостянія і ескалації гонки озброєнь.

Комментарии Facebook