«Respect» – один із найбільш успішних проектів в Україні

192

Респект — «Respect»! І, звичайно, велика повага до людей, які прагнуть змін у ставленні до себе як зі сторони пересічних українців, так і з боку медичних працівників. У Києві розпочалася заключна конференція за результатами впровадження проекту «Respect: зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України.»

Висновок першого дня роботи конференції дуже лаконічний і зрозумілий: кожен із нас може змінити своє персональне ставлення до ВІЛ-інфікованих людей. В тому числі й медики. Просто ВІЛ-інфікованих не треба боятися. Навпаки: цим людям треба допомагати в їх щоденній боротьбі проти хвороби.

На думку директора UNAIDS в Україні Яцека Тишко, «Respect : історія, що породила зміни!» – це, мабуть, самий успішний проект із подолання стигми та дискримінації, який реалізовано в Україні за останні двадцять років».

« В першу чергу я вважаю так тому, що з точки зору міжнародної спільноти, включаючи ООН, цей проект є красномовним доказом на користь того, що без конструктивного партнерства між урядом і неурядовими співтовариствами реалізувати такий проект взагалі неможливо – зазначив із трибуни Форуму Яцек Тишко. – Тільки так, об’єднавши зусилля, можна досягти стабільності у просуванні вперед за рахунок чіткої взаємодії і синхронізації наших дій. Тому, з точки зору закордонних організацій, які здійснюють моніторинг із подолання причин і наслідків розповсюдження ВІЛ-інфекції в Україні, ми вважаємо, що саме цей проект є супер успішним.

Друге: ми всі добре розуміємо, щоб без дотримання прав людини в таких умовах, як боротьба із епідеміями небезпечних хвороб, ми не можемо розраховувати на прогрес, який очікується. І саме реалізація цього проекту показала українцям і світовій спільноті на рівні статистики, що у нашій державі є прогрес!

Як ООНівська сім’я ми констатуємо: так, на певних напрямках свого просування вперед Україна застрягла на місці через об’єктивні економічні причини. Але саме завдяки проекту «Respect: Історія, що породила зміни», який сьогодні успішно завершуємо і пишаємося певними зрушеннями вперед.

Як представники ООН в Україні, ми уважно спостерігаємо за тим, як просувається цей проект. Із самого початку ми брали участь у його розвитку і корекції, внесенні глобальних стратегій, виробленні нових правильних підходів у реалізації конкретних цілей і завдань.

На мій погляд, в цій справі є чимало позитивних досягнень. Доказ на користь правоти мого твердження – це імплементація загальноукраїнської Стратегії «90-90-90». Це дуже важливий показник того, що проект вірно підключається до глобальних викликів щодо подолання епідемії. Підкреслю – це великий успіх української медицини як на глобальному, так і на регіональному рівнях.

Так за роки реалізації нашого проекту ми досягли суттєвих успіхів не лише на рівні боротьби проти дискримінації ВІЛ-інфікованих українців, але ми досягли також і великих зрушень у боротьбі із корупцією у сфері медицини. Це дуже важливі досягнення, враховуючи той факт, що Україна перебуває у так званому «перехідному періоді». Після п’яти років перебування у вашій державі і після двадцяти років спостереження за тим, що відбувається тут насправді, я можу констатувати: саме цей проект в рамках підходу до захисту прав людини є найуспішнішим із тих, які вдалося реалізувати.

«І сьогодні ми не повинні його закривати і забувати про все добре, що вже відбулося. Ми маємо призначити собі продовження цих дій в рамках того, що ми вивчили. Таким чином, ми маємо забезпечити стабільність у підході боротьби з епідемією з небезпечними хворобами з точки зору захисту прав людини в Україні» – наголосив директор UNAIDS в Україні Яцек Тишко.

Сергій Комісаров, журналіст

Комментарии Facebook