Екологія зони АТО – під загрозою !

17

Днями у столичному Президент отелі відбулося представлення результатів екологічної оцінки на Сході України та пріоритетів відновлення довкілля регіону. На заході йшлося про те, що військовий конфлікт на території Донецької і Луганської областей привів не лише до загибелі тисяч і тисяч наших співвітчизників, а й до цілої низки небезпечних впливів на екологію цього промислового краю.

Вибухи погіршили якість грунтів та ландшафтів Донбасу. Дії військових погіршили негативно позначилися на якості поверхневих та підземних вод, винищили рослинність та тваринний світ у навколишніх лісах і степах. Більше того : бойові дії у цьому краї значно збільшили ризики виникнення аварійних ситуацій на промислових підприємствах та інфраструктурних об»єктах.

Воістину : у війни – обличчя не жіноче!
Як зазначили під час обговорення результатів екологічної оцінки на Сході України та пріоритетів відновлення довкілля регіону часники широкої дискусії, основна небезпека в умовах конфлікту пов»язана з можливістю забруднення навколишнього середовища. В першу чергу — через аварії та серйозні порушення роботи на промислових та інших підприємствах окупованого Донбасу.

До початку збройного протистояння у Донецькій та Луганській областях розташовувалося близько 4, 5 тисяч небезпечних господарських об»єктів. З 2014 року по 2017 на підприємствах регіону зафіксовано понад 500 випадків порушень штатної діяльності та аварійних ситуацій, частина яких пов»язана із потенційною небезпекою для населення і довкілля.

Донбас – край вугледобування. Ось чому особливу загрозу становить підтоплення шахт, які використовувалися як сховища відходів, наприклад, шахт «Олександр-Захід» та «Вуглегірська». Під час обговорення ситуації ми дізналися, що радіаційне забруднення підземних вод може спричинити підтоплення шахти «Юний комунар». Саме на цій шахті у далекому 1979 році було здійснено підземний вибух… Як мовиться, коментарі – зайві.

«Певні кроки в напрямку оцінки стану довкілля регіону вже зроблено, водночас потрібна подальша робота, оскільки, на жаль, Україна втратила доступ до багатьох даних — підкреслив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, виступаючи перед експертами, представниками громадських організацій і журналістами. — Ми зацікавлені у подальшій спільній роботі з міжнародною спільнотою щодо мінімізації негативних екологічних наслідків, а у перспективі – у відновленні та оздоровленні довкілля мирного Донбасу».

Розуміючі можливі наслідки загострення екологічної ситуації у зоні АТО, у жовтні 2017 року Кабінет міністрів України виділив 90 мільйонів гривень для Луганської області, щоб запобігти затопленню шахт, які розташовані на підконтрольних територіях, бо вони гідрологічно зв’язані з шахтами на непідконтрольних територіях.

Про це сказав заступник міністра з окупованих територій Юрій Гримчак Він наголосив, що на непідконтрольних територіях шахти постійно затоплюються. А це реально загрожує екологічними катастрофами, як, наприклад, вихід метану і іншими, не менш неприємними, природними катаклізмами.
Сергій Комісаров, журналіст

Комментарии Facebook