Бджоли — наше все

32

Україна в сім разів наростила експорт меду, тому чиновники взялися за розвиток цієї галузі.

Держпродпотребслужба України (цікаво, який бюджет ще одного вкрай «корисного» та «необхідного» для людей відомства?) домовилася з пасічниками про створення реєстру бджолярів. Всім пасіках і вуликам планується присвоїти індивідуальні номери, щоб можна було простежити походження меду та інших товарів.

На думку чиновників, це не тільки стимулює пасічників більш активно об’єднуватися в кооперативи і виробляти якіснішу продукцію, а й дозволить залучити більше інвестицій в галузь.
Реєстр також повинен допомогти координації бджолярів і сільгоспвиробників під час обробки полів пестицидами, щоб уникнути загибелі бджіл.
Разом з тим, в Держпродпотребслужбі підготували Законопроект по «осучаснення» тарифів з видачі пасікам паспортів, а також оновлення інструкцій, що регулюють галузь і наближенню їх до європейських стандартів.

Крім цього, для бджолярів створять онлайн-карту пасік і полів, де вони могли б розміщати вулики, враховуючи щільність розміщення інших пасік поблизу. Підготовка такої карти, за словами чиновників, буде можливо тільки після створення реєстру.

Нічого поки що чиновники не сказали щодо бортництва — найстарішої форми бджільництва, при якій бджоли живуть в дуплах дерев. Дупла могли бути природними або бортники по кілька дупел видовбували в товстих деревах на висоті від 4 до 15 м. Бортництво було відомо на Русі до XVII століття і було тоді однією з важливих галузей її господарства. Повномасштабно відродити це ремесло береться найвідоміший бджолар та пасічник України — її третій президент Віктор Ющенко, що в жовтні відвідав Полісся, де в селах Олевського району на півночі Житомирщини, воно до сих пір практикується.

Відродити бортництво можна буде, присвоївши реєстрові номери всім дуплам країни.  А заразом і всім цим чиновницьким дупам!

До речі, Віктор Андрійович нещодавно заявив про намір знову балотуватися на виборах Президетна країни в 2019 -му році.

Виходячи з його статусу Головного Бджолара, Пасічника, а тепер і Бортника, цей лозунг може стати успішним лейтмотивом всієї передвиборчої кампанії Ющенко.

Комментарии Facebook