Зірки за здоров’я: інтерв’ю з художником – авангардистом Расимом Сейдімовим

43

22 листопада у колонному залі КМДА пройшов благодійний ярмарок та виставка сучасного мистецтва під гаслом Зірки за здоров’я.

На заході збиралися сучасні українські митці, та популярні співаки , щоб підтримати онкохворих : народна артистка України Марина Одольська , переможець талант-шоу Голос країни Антон Копитін , відома в світі вокаліст у стилі танцювальної музики Natali Jioija , представниця дитячого Євробачення Анна Трінчер та юна посол миру – Білий Ангел .

Тяжкохворим людям , присутнім на заході , співаки виконали спеціально написану мотивуючу пісню  . На виставці були присутні сучасні українські митці , серед яких талановитий азербайджанський художник – авангардист Расим Сейдімов , який представив свої скульптури та картини на космічну тематику.

 Ось фрагмент із інтерв’ю Расима Сейдімова :

—              Мої роботи несуть позитив та дають надію людині. Я завжди намагався створити щось нове і ніколи не повторюю свої роботи. Мені цікаво те , що в мене народжується всередині і таким чином я передаю свої відчуття і сенс буття в картині.

—              Яка тематика переважає у ваших творах ?

—              В мене є і скульптури , і картини в яких я описую екологічні та внутрішні проблеми світу й людини. Інколи я отримую подарунки від Бога і створюю щось нове , не схоже на інші мої роботи.

—              Найдорожча картина у вашому житті ?

—              Для мене все відносно , на мою думку більше переважає духовна , а не матеріальна ціна в мистецтві. Ще хотілось би сказати , що мистецтво не підтримується українською владою. Все , що потрібно для патріотизму та розвитку культури дають волонтери , а не українська влада. Для того , щоб щось змінилося в житті , людині потрібно зробити позитивний крок уперед.

В Європі дітей починають виховувати з дитячих садочків , їх приводять у музеї та розказують про абстракціонізм і сучасне мистецтво , таким чином вони виховують дітей змалку і в майбутньому вони стають бізнесменами та державними діячами , в них зовсім інше відношення до культури – це і є прямий розвиток країни.

Всі хочуть в Європу , але насправді треба самим робити країну європейською. Українським бізнесменам абсолютно всеодно , що відбувається в країні , а в Європі люди бізнесу підтримують державні проекти , культуру та мистецтво і так розвивають свою країну.

—              Що для вас найголовніше в житті ?

—              Я , як художник , прислуховуюсь до свого внутрішнього світу , до Бога і передаю в картинах та скульптурах свої відчуття та віру. Я собі задаю правильні запитання та самовдосконалюючись рухаюсь вперед.

Расим Сейдімов – надзвичайно світла , добра , щира , щедра та розумна людина , яка здатна своїми картинами і скульптурами змінити світ. Ті слова , які в інтерв’ю сказав художник , варто взяти нашій владі на замітку та негайно розвивати культуру та мистецтво , а за ними і всю Україну !!!

Денис Довгопол ЮНКОР УкрПрес Інфо

Комментарии Facebook