ЯК НАДАЛІ В УКРАЇНІ БУДУТЬ ВІДБУВАТИ ПОКАРАННЯ?

465

17.11.2017 року відбулося кінцеве обговорення законопроекту про пенітенціарну реформу від Міністерства Юстиції. Законопроект презентується,як крок до Європейського рівня відношення до в’язнів та їх перевиховання а на справді там заховано багато так званих «мін»,як вважає правозахисник з «Альянсу Української Єдності» Олег Цвілий.

«З гарною посмішкою та обгрунтуванням необхідністю Мінюст відстоює право залишатися єдиною в світі країною в ,якій діє юридичне протиріччя, коли за адміністративні проступки карають в кримінальному порядку позбавленням волі. В своему проекті вони не вилучають ст.391 КК а навпаки її посилюють причепивши до цієї статті ще й значок 1, який тепер буде міряти в’язням та родичам до 5 років позбавлення волі за передачу «заборонених предметів».

А перелік заборонених предметів визначає, знову таки ж,сам Мінюст . Наприклад,на сьогоднішній день до заборонених предметів відносяться і підодіяльники з кольоровими олівцям та макарони з гречкою. А як сприймати пропозицію,щоб термін утримання в ПКТ засудженного не зараховувати до загального строку?! І це все при тому,що мінюст вже перетягнув на себе повноваження слідчих органів.

Окрім цього Мінюст попросив наділити працівників пенітенціарної системи статусом поліцейського в неробочий час. Тобто дозвіл на носіння та застосування зброї,шумових гранат та спецзасобів як в робочий час,так і в не в робочий.

Окрім посилення повноважень працівників адміністрації і навпаки посилення відповідальності в’язнів і їх родичів,в новому законопроекті Мінюст перешкоджає прозоро контролювати обстановку в закладах правозахисникам вносячи зміни до ст.24 КВК і звужуючи коло відвідувачів та їх можливості.

З позитиву, в законопроекті можна відмітити зміни в засадах ,що стосуються прав Людини,покращення норм,щодо принципів та завдання. Вилучення цілі кари з кримінального кодексу. Усунення коррупційних ризиків,щодо застосування УДО. Створені можливості для УДО довічноув’язненим. Впровадження можливості в’язням працювати за цивільно — правовими договорами з зарахуванням трудового стажу. Відкриття банківських рахунків. Доступ до СІЗО,посилення і вдосконалення питання пробації,ще дещо.

Але все це ніщо,якщо залишиться і посилиться ст.391 КК та зменшиться коло та права відвідуючих заклади не свободи.

В понеділок правозахисники вже будуть мати можливість ознайомитися з остаточною редакцією та визначитися чи дозволяти вписати своє ім’я та назви своїх організацій в співавтори законопроекту. Я переконаний,якщо не будуть враховані принципові заперечення правозахисників,то правозахисна спільнота і депутати не підтримають законопроект. Нашій країні,щоб вибратися з числа варварських країн,вкрай необхідно не імітувати а реально реформувати систему.

Комментарии Facebook