8000$ за біткойн — новий рекорд провідної криптовалюти світу

14

Прогнози світових фінансистів різняться: від курсу в 10 тисяч доларів до повного зникнення модної валюти.
У ніч на 17 листопада біткоін піднявся вище 8000 доларів. Як кажуть експерти, найбільш імовірною причиною нового рекорду стало поки не підтверджене повідомлення про те, що Чиказька товарна біржа (СМЕ) запустить тестування ф’ючерсів біткоін з понеділка 20 листопада.

Ми ж вирішили зібрати для вас прогнози економістів зі світовими іменами — що вони думають про майбутнє криптовалют? На жаль, песимісти поки набагато більше, ніж оптимісти.

думки оптимістів

Почну з тих, хто вірить в біткоін. Частина експертів вважає, що потенціал зростання біткоін ще далеко не вичерпаний. Так, на думку професора економіки університету Лонг-Айленд Паноса Мордукатаса, до Різдва ціна біткоін може досягти позначки в $ 10 тисяч, після чого може послідувати глибоку корекція.

Свій прогноз він обґрунтував тим, що біткоін успішно пройшов «тест Уолл-стріт» і «китайський тест». Тобто, з одного боку за останнім часом відбулося поліпшення сприйняття криптовалюти великими гравцями головного фінансового майданчику світу, а з іншого, біткоін продемонстрував здатність швидко відновитися після заборони торгівлі їм на одному з найбільших ринків світу.

До речі, поточний рекорд біткоін всього тиждень тому передбачив інвестиційний банк Goldman Sachs. Такий прогноз зробив керівник відділу технологічного розвитку банку Шеба Джафарі на підставі даних технічного аналізу торгів

На цьому, мабуть, список оптимістів можна і закінчувати.

думки песимістів

Тих, хто не вірить в майбутнє криптовалют, значно більше. Проти виступає економіст Нуріель Рубіні, які свого часу передбачив кризу 2008 року. Він вважає, що криптовалюта  — «величезна спекулятивна бульбашка».

Свою думку він пояснює тим, що у біткоін відсутній надійний метод здійснення платежів і зберігання капіталів, а фундаментальні причини, якими могли б пояснюватися поточний рівень курсу криптовалюти, взагалі немає. На його думку, біткоін «живить себе сам».

«Крім того, ним користуються злочинці для провертання своїх темних оборудок Думаю, все більше і більше країн будуть забороняти біржі криптовалют, як це зробили в Китаї; будуть прийняті нові регулятивні вимоги. На цьому йому прийде кінець …» — говорить Рубіні.

Колишній глава федерального резерву США Алан Грінспен теж не вірить в біткоін і порівнює його з фіатнимі грошима XIX століття, які не були забезпечені жодним активом.

«Людська природа така, що, коли вам потрапляє в руки щось на зразок біткоін, ви думаєте, що у нього є цінність, хоча її може і не бути. Те ж саме було з континентальною валютою і грінбеками в ході Громадянської війни в США. Все ці валюти не мали забезпечення », — додав він.

Один з керівників Американського холдингу Morgan Stanley Джеймс Горман також вважає, що «біткоін спекулятивний за визначенням».

На думку глави великого банку, ця криптовалюта отримує набагато більше уваги, ніж вона насправді заслуговує. При цьому, вважає Горман, «цей феномен не зникне відразу» і проіснує ще деякий час.

Крім того, банкір переконаний, що біткоін не має нічого спільного з надійними інвестиціями, а тому бажаючим отримати гарантоване повернення своїх вкладів не слід плекати ілюзій з цього приводу.

Заступник глави банку Societe Generale каже, що біткоін знаходиться «в самому очевидному міхурі». А провідний економіст найбільшого швейцарського фінансового холдингу UBS Пол Донован також недавно порівняв біткоін з сумно відомої «тюльпаноманії», яка сталася в Нідерландах в середині XVII століття.

Нагадаємо: Тоді ціни на тюльпани рідкісних сортів досягли тисячі гульденів за цибулину в 1620-і рр., Але аж до середини 1630-х рр. такі цибулини перепродавалися в вузькому колі квітникарів і заможних знавців. Влітку 1636 р. в прибуткову ф’ючерсну торгівлю тюльпанів включилися непрофесійні спекулянти. За півроку ажіотажних торгів, ціни на цибулини рідкісних сортів багаторазово зросли, а в листопаді 1636 р почався спекулятивне зростання цін і на прості, доступні сорти. У лютому 1637 р. перегрітий ринок завалився, почалися багаторічні позови між продавцями і покупцями нічим не забезпечених «тюльпанових» контрактів.

Як бачимо, противників криптовалют серед відомих економістів набагато більше, ніж його захисників. Однак курс біткоін зростає. І не виключено, що ще багато хто встигнуть на цьому заробити.

Комментарии Facebook