Росія готує дзеркальні санкції проти іноземних ЗМІ, в першу чергу США

9

Дзеркальні заходи Росії на дії США щодо обмеження роботи російських ЗМІ будуть здійснені в два етапи: на цьому тижні буде прийнятий закон про порядок присвоєння ЗМІ статусу «іноземного агента», потім спецкомісія Держдуми розробить поправки, що стосуються поширення ними інформації в інтернеті, повідомив «Інтерфаксу» джерело в російському парламенті.

«На першому етапі буде дзеркальна відповідь тільки американським ЗМІ, тобто поширення поняття» іноагента «, не тільки на НКО (некомерційні організації) як зараз, а й на ЗМІ. Але одночасно постановою Державної Думи буде створено спеціальну робочу групу або комісія під керівництвом віце-спікера Петра Толстого для того, щоб зрозуміти, що робити з інтернетом, тому що перша група поправок на інтернет поширюватися не буде », — сказав співрозмовник агентства.

«Поправки (про присвоєння статусу» іноагента «ЗМІ — ІФ) будуть вносити (в Держдуму — ІФ) завтра. Текст готує апарат Держдуми під керівництвом Воронової (Тетяна Воронова, керівник апарату Держдуми — ІФ), текст зараз узгоджується. Текст буде готовий завтра до ранку, і завтра приблизно годині о 11 лідери фракцій зберуться, схвалять його, підпишуть, і він буде внесений », — сказав співрозмовник агентства.

За його словами, це буде не новий самостійний законопроект, а поправка до другого читання до якого-небудь близького по темі законопроекту, який зараз вже прийнятий в першому читанні. Таким чином, в середу планується прийняти цю поправку про ЗМІ- «іноагентах» у другому читанні, а в четвер або в п’ятницю в третьому.

На поточному тижні буде три пленарних засідання — в середу, четвер і п’ятницю.
У минулу п’ятницю, 10 листопада, спікер Держдуми В’ячеслав Володін доручив кільком комітетам нижньої палати парламенту розробити комплекс заходів щодо захисту від втручання американських ЗМІ у внутрішні справи РФ.

«Наш закон про іноземних агентів не поширюється на ЗМІ. Закон США планують поширити щодо Russia Today і агентства «Супутник». У зв’язку з цим було б правильно нашим профільним комітетам виробити дзеркальні пропозиції, які дозволили б, з нашого боку, зробити кроки, які захищають громадян нашої країни, нашу країну від неприкритого втручання, яке сьогодні розгорнули американські ЗМІ на території Росії », — сказав Володін на засіданні Держдуми.

Комментарии Facebook