Держдума додумалася віднести соц мережі до іноземних агентів

1265

Глава фракції «Єдиної Росії» в Держдумі Сергій Неверов заявив, що крім іноземних ЗМІ в список іноземних агентів можуть бути включені і «іноземні соцмережі». «Ми не тільки опрацюємо пропозиції, але і комісія, яка буде створена, пропрацює подальші, більш широкі механізми, які можуть включати і соціальні мережі», — уточнив парламентарій.

У п’ятницю, 10 листопада, спікер Думи В’ячеслав Володін зібрав у себе на нараду лідерів чотирьох думських фракцій і керівників профільних комітетів, щоб в терміновому порядку обговорити дзеркальні заходи щодо американських ЗМІ у відповідь на вимогу влади США до телеканалу RT зареєструватися в якості іноземного агента. Він підкреслював, що депутати довго не йшли на обмежувальні кроки проти зарубіжних ЗМІ, оскільки «вважали, що свобода слова — це важливе завоювання, і ми дотримувалися цього правила по відношенню до всіх ЗМІ».

Повідомляє Майл ру

Але зараз американські ЗМІ розгорнули «неприкрите втручання на території Росії», говорив Володін. Депутат Петро Толстой ( «Єдина Росія») зазначив, що законопроект торкнеться не тільки американських ЗМІ, оскільки «закон повинен носити загальний характер, ми не можемо виділяти якусь одну країну». Ця норма стосуватиметься всіх іноземних засобів масових інформації, уточнив він.

Віце-спікер Держдуми від фракції КПРФ Іван Мельников за підсумками наради у Володіна заявив, що депутати підготують «або самостійний законопроект, або поправки до чинних законів про те, щоб в закон про іноземних агентів включити засоби масової інформації». Він уточнив, що мова йде про іноземні ЗМІ, і підкреслив, що це «консолідована позиція всіх фракцій».

Як раніше розповів джерело РБК, близьке до керівництва нижньої палати, відповідні заходи російською стороною можуть бути прийняті вже на наступному тижні. За словами іншого співрозмовника, такими заходами можуть стати поправки в закон про іноземних агентів, оскільки зараз його дія не поширюється на ЗМІ.

Комментарии Facebook