Відкриття пам’ятного каменю героям Небесного легіону України (фото+відео)

3140
Ostash

7 листопада навпроти Верховної Ради відбулося урочисте відкриття меморіального каменю Героям України – учасникам Небесної сотні, усього небесного легіону – бійцям добровольчих загонів, воїнам і активістам, що склали своє життя за волю та свободу рідної держави в останні роки. Ініціатори встановлення пам’ятника – українська молодь, добровольці, волонтери, громадські діячі, які довели своїми справами, що Україна для них дійсно понад усе!

Автор ідеї монументу, лідер руху «Молодь війни», голова Антирейдерського комітету Яків Осташ, виступаючи зі сцени Майдану заявив, що цей камінь – як Домоклов меч повинен нагадувати владі, що єдиним джерелом влади є народ. І якщо влада перестає виконувати свої функції, а навпаки, думає лише про власні інтереси, народ повинен змусити таку владу піти геть.

Активіст розказав, як групою однодумців вони відшукали великий камінь, власноруч підготували його до встановлення, виготовили табличку, зібрали усі необхідні документи та дозволи. Але київська влада відмовила їм у встановлені цього каменю на Майдані без пояснення причин. Натомість, силовики – поліція, СБУ, кілька разів влаштовували маски-шоу, щоб не дати привезти пам’ятник до столиці. Але врешті решт, не зважаючи на всі труднощі, камінь привезли у Київ і вже ніщо не в змозі завадити його встановленню.

За словами Осташа, ідея встановити монумент героям виникла під час відвідин Ісландії, де перед тамтешнім парламентом лежить розколота брила – символ громадянської непокори, на якій написано «Якщо влада порушує права людей, повстання їх священне право і обов’язок».

«Ці слова повинні нагадувати нашім можновладцям, депутатам, міністрам, президенту, що вони – лише наймані працівники, які мають сумлінно працювати на примноження благ та добробуту українців, а не займатися розкраданням ресурсів, в той час, коли населення вимирає, а економіка скочується у прірву, – зазначив Яків Осташ.

«Небесна сотня дала нам чудовий ключ, який мав розімкнути окови багаторічного рабського сну та звільнити потенціал України. Проте, олігархи у владі зробили все можливе, щоб нічого не змінювалось і країна продовжувала деградувати, щоб жодна потрібна реформа так і не була втілена в життя, – зазначив громадський діяч.

«Мої батьки були змушені працювати закордоном, коли я трохи підріс, вони забрали мене до себе. Але коли у 2013 розпочався Майдан, Революція гідності, я не вагаючись повернувся в Україну, бо побачив надію, побачив шанс побудувати таку державу, з якої не їхала б молодь, до якої поверталися б українці з усіх куточків світу.

Але нажаль, зараз справи йдуть не так, як хотілося б, влада знову відгородилася від народу й займається лише дерибаном коштів та боротьбою між кланами. А заручником цієї боротьби залишається український народ. Ми не виступаємо не від якої політичної сили, ні від якої партії – ми самі і є та сила, прогресивна, патріотична молодь, яка готова відстоювати своє право жити у вільній процвітаючій державі, і яка готова брати на себе відповідальність щодо змін у Державі. Ми прагнемо втілювати нові проекти, розвивати країну в дусі найпрогресивнішіх світових тенденцій, – наголосив пан Осташ.

Він закликав перестати лише оплакувати загиблих героїв, а об`єднатися навколо спільної мети і зробити все можливе, щоб їхні смерті не були марними.
В інтерв’ю журналістам Яків Осташ розповів, що окрім вимог, що висунуті від активу третього Майдану, Рух молодь війни вимагає від влади встановити нову систему взаємин з народом. За його переконанням, нове виборче законодавство не повинно обмежуватись лише відкритими партійними списками та зменшенням прохідного барьєру.

«Ми вимагаємо, щоб було також зменшено вікове обмеження для кандидатів у президенти України – до 28, максимум, 30 років. Щоб молодь, якщо вона готова брати на себе відповідальність, могла бачити для себе найбільш високі державні перспективи. Також ми вимагаємо від депутатів припинити сварки, кулуарні розбори та взятися до прийняття доленосних законів.

Але на тих, які проштовхують олігархи, а тих, що пропонує фахова громадськість. Зокрема, антирейдерський закон, який захистить селянську землю від захоплень, закон про податок на виведений капітал, та інші важливі закони, які мають допомогти Україні вийти з кризи. Правда на нашому боці, ми віримо у підтримку людей, справжніх патріотів», – наголосив Яків Осташ і анонсував подію 21 листопада, коли під камінь буде встановлено стаціонарний постамент. За його словами, активісти дають раді два тижні щоб прийняти важливі рішення та законопроекти.

 

Ми самі і є та сила — прогресивна, патріотична молодь, яка готова відстоювати своє право жити у вільній процвітаючій країні, і яка готова брати на себе відповідальність щодо змін у державі. Ми прагнемо втілювати нові проекти, розвивати країну в дусі найпрогресивніших світових тенденцій», — наголосив пан Осташ.

Комментарии Facebook