Світовой Конґрес Українців в Брюсселі

44

7 листопада 2017 року, в столітню річницю Жовтневого перевороту, в столиці Європейського союзу – Брюсселі, пройшов знаковий захід: Міжнародна конференція високого рівня “СКУ в 50 років і далі: європейський і євроатлантичний форум” Напередодні форуму Світового Конґресу Українців в Брюсселі провели зустріч з Президентом Конгресу паном Євгеном Чолієм та делегатами форуму.

Обговорили найбільш важливі питання та найбільші виклики, які стоять перед Україною і шляхи їх подолання. Міжнародна конференція в Брюсселі є однією із серії конференцій, які Світовий Конґрес Українців проводить у 2017 р. для залучення різних регіонів світу до аналізу своїх успіхів до сьогодні та до розробки дорожньої карти на майбутнє.

У конференції взяли участь політики, державні діячі, вчені та представники громадянського суспільства з держав, членів ЄС і НАТО, та України. Зокрема: Президент Світового Конгресу Українців паном Євген Чолій, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе (на фото), голова Соціал Демократичної партії — Олександр Сугоняко (на фото), член політради Володимир Гордиенко та інщі Конференція розглянула п’ять наступних тем:

  • європейська інтеграція України,
  • тєвроатлантична інтеграція України,
  •  план Маршалла для України,
  • людські права та
  • протидія російській дезінформації.

«Україна сьогодні не говорить про членство в ЄС. Ми розуміємо, що ми не готові наразі, і що це питання тривалого часу. Але Угода про Асоціацію з ЄС та безвіз – це ті успішні історії, які довели, що коли ми разом, ми можемо досягти спільних великих цілей», – заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час конференції звертаючись до європейських партнерів. За її словами, Угода про асоціацію є дорожньою картою внутрішніх реформ в Україні.

«Наше стратегічне завдання – сформувати Україну як успішну, європейську демократію зі стійкими державними інституціями, потужною армією, верховенством права та конкурентоспроможною економікою. Ми вдячні Європейському Союзу за послідовність політики та тверду підтримку прагнень України до свободи та загальноєвропейських цінностей. У той же час ми розраховуємо на мужність та рішучість ЄС визнати європейські перспективи України», – підкреслила Віце-прем’єр-міністр.

Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що російська агресія проти України підірвала систему безпеки, сформовану після Другої світової війни. Свідченням цього стали незаконна окупація Криму, військова інтервенція на Сході України, багаторівневий дипломатичний тиск, інформаційна війна, кібератаки, незаконне утримання громадян України. Трирічна війна з Росією призвела до загибелі 10 тисяч людей, 7% території України анексовано, 20% української економіки знищено або захоплено, 1,7 млн людей вимушено переселені зі своїх домівок в інші регіони.

«Щодня ми маємо факти порушень режиму припинення вогню з боку РФ. Україна довела свою готовність до мирного врегулювання конфлікту. Нове законодавство передбачає, що Україна залишається відданою справі мирного врегулювання на Донбасі політико-дипломатичними засобами, зокрема, шляхом виконання Мінських угод, з кінцевою метою відновлення суверенітету і територіальної цілісності над окупованими територіями Донбасу», – зазначила Віце-прем’єр-міністр і закликала європейських партнерів дотримуватися політичного тиску та економічних санкцій як найефективніших інструментів на шляху деокупації Криму та Донбасу.

Вона розповіла учасникам конференцій про останні досягнення в реформуванні України та наголосила, що наразі основне завдання – створення ефективної системи запобігання корупції, для остаточного завершення якої необхідне створення Антикорупційного суду. Кошти на створення та функціонування Антикорупційного суду, а також всіх антикорупційних органів вже закладені в проект Державного бюджету на 2018 рік.

Комментарии Facebook