«Вік живи, вік учись» — Форум неформальної освіти дорослих (відео +фото)

2637

2 листопада у Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український Дім» (Київ) розпочав свою роботу Форум неформальної освіти дорослих «Освіта дорослих і розвиток громадянського суспільства», що перейняв естафету від EAEA.

«Вік живи, вік учись», — такого принципу дотримуються учасники неформального форуму освіти дорослих. Зустріч пройшла з метою формування єдиного простору для професійної взаємодії та обміну досвідом провайдерів освітніх послуг для дорослих, а також визначення перспектив розвитку такої неформальної освіти.

У заході взяли участь міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, Президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, представники Посольства Німеччини; Беттіна Бранд — Регіональний директор DVV International в Україні, Білорусі, Молдові.

Керівництво і члени Європейської асоціації освіти дорослих, Громадського об’єднання «Українська асоціація освіти дорослих», а також представники інших громадських організацій України та Європи.

Виступаючи на форумі, міністр освіти і науки України заначила — в 21 столітті дуже важливо постійно підвищувати рівень власних знань та мати можливість перепрофілювання.  Тому основну увагу в розвитку освіти для дорослих слід приділяти створенню спеціальних курсів.

Форум неформальної освіти дорослих «Освіта дорослих і розвиток громадянського суспільства», перейняв естафету від Європейська асоціація освіти дорослих «EAEA». Оскільки у 2017 році Європейська асоціація освіти дорослих збирає заходи та кампанії, організовані інституціями освіти дорослих по всій Європі під кампанією «2017 рік: рік освіти дорослих в Європі — сила та радість навчання».

Таким чином EAEA відзначає вплив та переваги освіти дорослих, об’єднує європейські організації освіти для дорослих, щоб продемонструвати як навчання дорослих може покращити життя та перспективи громадян в Європі як на особистому так і на професійному рівні.

Протягом дня відбулось пленарне засідання Форуму неформальної освіти дорослих, модератором виступила академік — секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України Нелля Ничкало.

На пленарному засіданні з доповідями виступили Лариса Лук’янова — Голова Української асоціації освіти дорослих; Пер Хансен — Президент Європейської асоціації освіти дорослих; Тетяна Клуберт — в.о.завідувача кафедри освіти дорослих і позашкільної освіти Католицького університету Айхштетт-Інгольштадт.

Також розпочались чотири Паралельні сесії на яких обговорюються питання щодо навчальних програм з громадянської освіти: сучасні вимоги до змісту та методів (модератор Юрій Петрушенко); освіти для людей похилого віку та активне громадянство (модератор Анна Моргун);

місто, що навчається у формуванні активного громадянина (модератор Сергій Прийма); практичні аспекти співпраці педагогів-андрагогів і центрів освіти дорослих в Україні у формуванні громадянського суспільства (модератор Тамара Сорочан).

Третя частина Форуму розпочалась з обговорення актуальних проблем професіоналізації і якості освіти дорослих в Україні (модератор Аніта Якобсоне); Роль освіти дорослих у розвитку економічної активності різних категорій населення: соціальне підприємництво (модератор Роман Дрозд);

Центри освіти дорослих у стимулюванні громадських ініціатив (модератор Наталія Косик); Участь внутрішньо переміщених осіб у розбудові громадянського суспільства (модератор Анатолій Засоба).

3 листопада, на наступний день форуму, відбулися майстер-класи, презентації історії успіху діяльності центрів освіти дорослих щодо досвіду реалізації інноваційних освітніх проектів. Також було проведено підсумкове пленарне засідання (модератор Остап Стасів «Відкритий університет майдану»).

 

Комментарии Facebook