Сергій Березенко і Уляна Супрун розвінчали міфи про медреформу (фото + відео)

1466

19 жовтня Верховна рада ухвалила перший із пакету законів, що запускають процес змін у медичній системі. Запропоновані зміни вже стали причиною чуток і домислів серед населення.

З метою роз’яснення механізму роботи нової системи Міністерство охорони здоров’я проводить інформаційні зустрічі з представниками засобів масової інформації та населенням. Одна з таких зустрічей відбулася на базі Українського кризового медіа центру Українського Дому в Києві.

На прес-конференції виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Ульяна Супрун повідомила, що згідно з новим законом медична система буде побудована за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Кожному пацієнту необхідно буде вибрати свого сімейного лікаря, який надаватиме необхідну медичну допомогу.

Програмою передбачено фінансування 95% наявних медичних послуг — це первинна, вторинна і третинна ланки, екстрена та паліативна допомога, догляд за дітьми до 16 років, пологів.

Головне — усі ці послуги повинні надаватися безкоштовно для пацієнта. У разі виявлення фактів, коли медик зажадає гроші з пацієнта в рамках безкоштовної допомоги, лікарю загрожує позбавлення ліцензії.

Гроші за кожного прийнятого пацієнта будуть перераховуватись із казначейського рахунку Національної служби здоров’я України безпосередньо до медичного закладу. На це передбачено 5% державного бюджету країни.

Завдяки такій системі надання медичної допомоги, наголосив Народний депутат України Сергій Березенко, кожна установа отримуватиме необхідне фінансування. Новий принцип дозволить пацієнтам отримувати якісну медичну допомогу, лікарям високу зарплату, а також виключить корупційні схеми.

У перспективі пакет законів медичної реформи дозволить збільшити тривалість життя українців, а також більш ефективно використовувати бюджетні кошти. Реалізацію програми заплановано розпочати вже в наступному році.

Автори законопроекту передбачили перехідний період тривалістю в 2 роки. Протягом цього часу нові закони повинні бути повністю впроваджені. До речі, подібна система надання медичної допомоги успішно діє у Великобританії вже більше 60 років.

Комментарии Facebook