Науково-практична конференція «Проблеми та перспективи сімейної медицини в Україні» (відео-новина)

79

26 та 27 жовтня 2017 р. в Українському домі пройшла Науково-практична конференція «Проблеми та перспективи сімейної медицини в Україні» за участі Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика та Міжнародної громадської організації «Міжнародна асоціація «Здоров’я суспільства».

На конференції були розглянуті наступні теми: «Проблемні питання захворювань органів дихання в практиці лікаря загальної практики – сімейного лікаря», «Мультидисциплінарні аспекти первинної медичної допомоги в практиці лікаря загальної практики – сімейного лікаря».

Також пройшов телеміст «Підтримування здоров’я людей літнього віку» (Україна – США) і відбулося засідання експертної проблемної комісії МОЗ та НАМН України зі спеціальності «Загальна практика – сімейна медицина», засідання опорної кафедри та засідання Українського молодіжного руху сімейних лікарів. Під час роботи конференції буде працювати виставка лікарських препаратів фармакологічних компаній.

ВСІ ФОТО!

Активно обговорювався законопроект 6634 про сімейну медицину який на думку організаторів незабаром буде прийнятий.

Один з головних питань, яке обговорили учасники концеференціі, законопроект № 6634 «Про первинну медичну допомоги на основі сімейної медицини».

Документ передбачає ряд корінних змін в області надання первинної медичної допомоги населенню, які поліпшать як якість послуг, так і рівень підготовки фахівців.

Згідно проекту ФАПи реорганізуються в медичні пункти, де зможуть вести практику не тільки працівники середнього профілю, а й вузькі фахівці. Також зміниться структура фінансування установ, збільшиться охоплення населення і сам принцип надання медичної допомоги.

Присутні на конференції медики висловили свої побажання, які допоможуть реалізувати проект повноцінно. На підготовку законопроекту «Про первинної медичної допомоги на основі сімейної медицини» у фахівців пішло 9 місяців роботи, в процесі в документ внесено майже тисяча поправок. На розгляд депутатів проект буде винесений на найближчій сесії Верховної Ради.

Разом з ним на розгляд нададуть також програму розвитку медичної допомоги в сільській місцевості від президента України Петра Порошенка. В її рамках планується створення нових амбулаторій, будівництво житла для медичних працівників, ремонт доріг і комунікацій на селі.

 

Комментарии Facebook