Гройсман звинуватив експорт в зростанні цін на продукти і пообіцяв виправити ситуацію в 2018 році

13

Прем’єр-міністр дає оптимістичний прогноз на 2018 рік. Зростання цін на продукти в Україні пов’язане зі збільшенням обсягу експорту, але цінова ситуація поліпшиться вже 2018 року. Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман,

«Я не бачу зараз ніяких передумов до того, що щось зростатиме. У нас було зростання (цін. – Ред.) на овочі, фрукти, тому що в країні не було достатнього врожаю», – сказав Гройсман в ефірі «5 каналу».

Прем’єр зазначив, що цю позицію розділяють і експерти в даній сфері.
«Чому ще ціни піднялися? Тому що ми стали країною-експортером, почали наше продовольство продавати за кордон і там реалізовувати за валюту», – зазначив Гройсман.

Він додав, що зараз важливо збільшувати обсяги виробництва аграрної продукції. «Я на 2018 рік, стосовно цін, дивлюся оптимістичніше, ніж це було 2017 року», – сказав Гройсман.Гройсман також зазначив, що на зростання цін на м’ясо, зокрема вплинула африканська чума свиней, внаслідок якої скоротилося поголів’я свиней. «Зараз ми бачимо зменшення ціни на свинину. Але наше завдання 2018 року – створити механізми накопичення м’яса в країні, і ми можемо це зробити», – сказав Гройсман.

Нагадаємо, раніше в Україні прискорилася інфляція — до 16,4% в річному вимірі. У Національному банку України (НБУ) при цьому пояснили, що інфляція перевищила прогнози переважно через різке зростання цін на продукти.

При цьому в НБУ не заперечують, що нинішнє подорожчання товарів і послуг в Україні може призвести до перегляду прогнозів на кінець року. Зараз Нацбанк очікує, що за результатами 2017 року інфляція становитиме 8% плюс-мінус 2 в.п., тобто максимум 10%.

Комментарии Facebook