РЕФЕРЕНДУМ У КАТАЛОНІЇ: 24 ГОДИНИ ДО НЕЗАЛЕЖНОСТІ

15
ДАЙДЖЕСТ НОВИН ЗА ТИЖДЕНЬ ПІСЛЯ ПРОВЕДЕНОГО РЕФЕРЕНДУМУ ПРО НЕЗАЛЕЖНІСТЬ КАТАЛОНІЇ 
______________________________________________

Парламент Каталонії збереться на пленарне засідання вже завтра – 9 жовтня, щоб обговорити результати референдуму і вирішити, чи буде оголошена незалежність від Іспанії.

Таке рішення ухвалили представники фракцій, які представляють правлячу більшість у парламенті, повідомляє інформаційна агенція  La Vanguardia.

Представники партій “Разом “за” (JxSí) і “Кандидати за народну єдність” (CUP) також вимагають дозволу на виступ голови женералітату (уряду) Каталонії Карлеса Пучдемона.

Під час свого звернення Пучдемон має офіційно оголосити остаточні підсумки референдуму і повідомити про те, як уряд збирається виконувати рішення референдуму.

Згідно з каталонським законом про референдум, виступ глави автономії має запустити процедуру проголошення незалежності і спричинить за собою голосування у парламенті з цього питання.

Разом з тим в парламенті поки офіційно не підтвердили порядок денний майбутнього засідання.

Також поки невідомо, чи буде виступати Пучдемон, або ж на голосування просто винесуть текст про оголошення незалежності.

Напередодні Пучдемон пообіцяв, що Каталонія проголосить незалежність від Іспанії протягом найближчих днів.

Нагадаємо, 1 жовтня в Каталонії пройшов заборонений Іспанією референдум про незалежність автономії.

За інформацією каталонської влади, близько 90% виборців висловилися за незалежність від Іспанії.

У Єврокомісії заявили, що, відповідно до Конституції Іспанії, проведений референдум у Каталонії – незаконний. І нагадали, що Каталонія опиниться за межами ЄС, якщо вийде зі складу Іспанії.

ІСПАНСЬКИЙ УРЯД ВИБАЧИВСЯ ЗА ДІЇ ПОЛІЦІЇ ПІД ЧАС РЕФЕРЕНДУМУ В КАТАЛОНІЇ

Представник іспанського уряду в Каталонії Енрік Мільо вибачився за жорсткі дії поліції у день референдуму щодо незалежності регіону.

“Коли я бачу ці кадри і чим більше я дізнаюся про те, що когось били і штовхали, а одна людина досі перебуває в лікарні, я не можу нічого зробити, окрім як визнати, як мені шкода, і вибачитися від імені поліції”, – сказав Мільйо.

ІСПАНІЯ ЗАЯВИЛА ПРО “РУКУ КРЕМЛЯ” ЩОДО РЕФЕРЕНДУМУ В КАТАЛОНИІЇ.

7 жовтня, під час чергової сесії Парламентської асамблеї НАТО, що проходить в Бухаресті, представник делегації Іспанії Рікардо Тарно заявив про наявність «російської руки» в Каталонському питанні. Зокрема, він упевнений, що таким чином Росія намагається підірвати єдність однієї з країн НАТО.

А хто б сумнівався? Про це на своїй сторінці Facebook повідомила голова постійної делегації в ПА НАТО, народний депутат України від «Блоку Петра Порошенка» Ірина Фриз.

На ту ж тему

Комментарии Facebook