«Над усією Іспанією безхмарне небо»

27

Проголошення незалежності Каталонії — наступного тижня.

Лідер Каталонії Карлес Пучдемон заявив, що його регіон заявить про відокремлення від Іспанії 9 жовтня 2017 року. Саме в наступний понеділок Каталонський парламент планує розглянути питання проголошення незалежності регіону від Іспанії. Тим часом Єврокомісія продовжує наполягати на переговорах між Мадридом та Барселоною. Імовірне втручання Мадрида Пучдемон назвав «помилкою».

Звернення короля

Напередодні увечері король Іспанії Фелпе VI виступив із телевізійним зверненням до нації, в якому вперше висловився щодо ситуації в країні. Він назвав дії регіонального уряду Каталонії, який домігся проведення голосування на референдумі попри заборону центральної влади в Мадриді, безвідповідальними. Каталонський уряд розколов регіон і діє  «поза межами закону», — заявив монарх. За його словами, королівська родина залишається відданою конституції та єдності країни.

Мадрид відкидає пропозиції Каталонії щодо переговорів про незалежність

Прем’єр Іспанії Маріано Рахой заявив, що 1 жовтня у Каталонії не було жодного референдуму, а відбулося «інсценування». У Єврокомісії голосування теж вважають нелегітимним, але закликають сторони в Мадриді та Каталонії до діалогу.

 

Каталонія, в своему прагненні незалежності, зараз, як ніколи єдина. Так футбольний клуб БАРСЕЛОНА заявив про готовність вийти з Чемпіонату Іспанії, приєднавшись до загального страйку проти позиції Мадріду щодо проведеного референдуму.

 

Комментарии Facebook