15 жовтня – міжнародний День білої тростини

331

15 жовтня в усьому світі відзначається як День білої тростини. Цей День служить нагадуванням суспільству про існування незрячих людей, про солідарність і про допомогу.

У зв’язку з цим та в рамках проекту «Арт-Брайль» Благодійна організація «Благодійний фонд «Центр Милосердя», яка опікується людьми з різними ступенями порушення зору, разом із загальноосвітньою школою-інтернатом для слабозорих дітей №4 Оболонського району м. Києва та Київським муніципальним академічним театром опери і балету для дітей і юнацтва вирішили провести захід та надати можливість дітям, які навчаються в школі-інтернаті №4 відвідати музичну виставу «Жив собі пес» – потужний мюзикл на 2 дії за мотивами української народної казки.

Згадаємо відому притчу:
Сліпий чоловік сидів на сходинках будівлі з капелюхом, біля його ніг була табличка з написом: «Я сліпий, будь ласка, допоможіть».
Чоловік що проходив повз, побачив, що капелюх порожній, кинув йому пару монет і змінив напис на табличці. До кінця дня він повернувся і побачив, що капелюх наповнений монетами. Сліпий упізнав його за кроками і запитав, чи не він був той чоловік, що переписав табличку. Сліпий дуже хотів довідатися, що саме він написав. Той відповів:
– Нічого такого, що було б неправдою. Я просто написав ІНАКШЕ: «Зараз осінь, але я не можу її побачити».

Благодійна організація «Благодійний фонд «Центр Милосердя» втілює в життя освітньо-мистецький проект «Арт-Брайль», метою якого є створення умов для формування інклюзивного суспільства у тому числі шляхом проведення інформаційної та просвітницької діяльності з привернення уваги до проблем людей з вадами зору, спонукання людей з обмеженими фізичними можливостями до самореалізації через творчість, вирішення питань можливості доступу сліпих та слабкозорих до національної та світової мистецької спадщини.

Ми розуміємо, що створення інклюзивного суспільства – це процес змін у політичній, економічній, соціальній сферах спрямований на забезпечення таких умов, за яких усі діти і дорослі могли б брати участь у житті суспільства як рівноправні його члени, яких поважають і які роблять свій внесок у його розвиток. Ми робимо те, що можемо зробити на нашому рівні. Діти, що навчаються в школі-інтернаті №4, опинившись в театрі не просто прослухають виставу, а зможуть відчути на дотик особливу театральну атмосферу. Можливо, для когось з них це підкаже майбутню професію, спонукає до самореалізації через творчість.

До заходу також долучилось КП «Київпастранс», яке взяло на себе організацію поїздки дітей до театру та назад.

Акція відбудеться 5 жовтня 2017 р. о 14:00 у Київському муніципальному академічному театрі опери і балету для дітей і юнацтва за адресою: вул. Межигірська, 2.

 

Комментарии Facebook