Судилище над євромайданівцем Олегом Біликом — ні доказів, ні свідків

2086

От вже 8 місяців поспіль триває якесь ганебне, безмірне судилище над волонтером Євромайдану Олегом Біликом. Увесь цей час, починаючи з 31 січня 2017 року, патріот України Олег Білик перебуває в Лук’янівському СІЗО. На прохання прокурорів із Закарпатської області киянина Олега Біликазапроторили за грати. Прокурор Ісак В.М. перед суддями Святошинського райсуду Києва на чолі з ЯсельськимА.М. мотивував це якимись вигаданими ризиками. Мовляв, пан Олег буде якось впливати (чи на суд, чи на свідків? Незрозуміло!).

Але головною і первинною підставою для обрання будь-якого запобіжного заходу є наявність доказів про вчинення підозрюваним (обвинуваченим) кримінального правопорушення, вагомість яких зобов’язаний оцінити суд. Та прокурор до свого клопотання не доклав жодного доказу, а суд проігнорував цей факт. І замість суду розпочався абсурд. Спочатку чоловіка запроторили до буцегарні, а потім почали з’ясовувати, чи міг він скоїти злочин.

У серпні судді досліджували докази, зокрема, відеодокази, які не показали і не довели провину Олега Білика.

Впродовж двох вересневих судових засідань судді слухали свідків. Прокурори із Закарпатської області обіцяли привезти до Києва повний автобус свідків. Натомість одного дня їх було шість. Жоден зі свідків не підтвердив хоч якось провину киянина Олега Білика. Навіть адвокатка, яка співпрацювала із загиблим Планкіним і є свідком у справі вбивства останнього, сказала, що не знає Білика і ніколи його не бачила.

Отже, сторона обвинувачення дістала такого-собі фіаско. «Честь мундира» закарпатських прокурорів мала бути врятована 19 вересня, під час минулого судового засідання. Всі учасники судового процесу пам’ятали про обіцянку прокурорів прокуратури Закарпатської області, тож очікували того автобуса, вщент забитого свідками.

Висвітлювати судилище прибули кілька журналістів з відеокамерами. Та яке ж було здивування присутніх в залі суду, коли 19 вересня прокурор Ісак не зміг представити суду жодного свідка. Жодного! Тим не менше, судді під орудою судді Ясельського А.М. вчергове на прохання прокурора продовжили термін перебування під вартою киянина-волонтера Олега Білика. Аж до листопада.

Ще два місяці громадянин України Білик, вина якого ніким і нічим не доведена і не підтверджена, мусить сидіти в СІЗО! Хто поверне невинуватому патріоту часи неволі?

У журналістів, які вже кілька років висвітлюють цей ганебний процес, це безмірне судилище, постало запитання: «Скільки часу треба прокурорам прокуратури Закарпатської області, щоб або нарешті відшукати і явити суду тих обіцяних свідків, або «розписатися» у власних непрофесійності і фальшуванні?

Детально всі фальшування у справі волонтерів Євромайдану Олега Білика та Вячеслава Шовкалюка викрито тут

Ігор Рудич, журналіст-розслідувач

 

Комментарии Facebook