Перший Національний Конгрес волонтерів пройде в Києві — програма (відео)

1127

В Українському кризовому медіа центрі пройшов брифінг напередодні Першого Національного конгресу волонтерів, який відбудеться 27 вересня 2017 року в Українському домі.

Тема брифінгу: “Волонтерство — шлях до створення громадянського суспільства в Україні”.

Відкриваючи зустріч, директор Українського дому Юрій Стельмащук відмітив, — «Перший Національний конгрес волонтерів, організований з розумінням того, що хлопці, які сьогодні на передовій і які повертаються додому, у них війна продовжується в їх роздумах, їх серцях.

Нажаль сьогодні, в мирний час, це серйозне питання, що вимагає глибокої адаптації і реабілітації, мало того, психологічного та практичного підходу, де вони могли б перебувати в реальному середовищі і щоб це в перспективі не шкодило їх сім’ям, а навпаки, допомагало будувати нашу країну.

Сьогодні ми розуміймо, що волонтерство — це абсолютно нова історія, яка зробила надзвичайно великий вклад в те, щоб країна була збережена. І те що продовжуються ці зміни, знову ж таки на волонтерських засадах, стосується не тільки в допомозі, а дійсно ми бачимо волонтерській рух в боротьбі с корупцією і в боротьбі з іншими негативними явищами, в розбудові громадянського суспільства, а саме, в громадських радах, міністерствах при різних відомствах.

І ми розуміємо, що це добрий сигнал, котрий потрібно підтримувати та організовувати структуровані речі, які б діяли в правовому полі і мали б, в кінцевому результаті, я би сказав, таку собі ще одну владу громадського суспільства контролю і моралі. Тому вірю, що саме цей національний конгрес волонтерів буде першим сильним кроком в цьому напрямку».

Актуальні питання,  на брифінгу: медіко — психологічний аспект реабілітації ветеранів АТО, соціальний аспект реабілітації воїнів АТО, державна система соціальної адаптації ветеранів АТО, соціально-психологічне значення нагород та нагороджень для учасників АТО.

Учасники брифінгу: 1. Стельмащук Юрій Іванович — директор ДП «Український дім» 2. Михайло Миколайович Матяш — доктор медичних наук, професор 3. Надія Миколаївна Комарова — кандидат економічних наук, заслужений працівник соціальної сфери України, науковий співробітник Державного інституту сімейної та молодіжної політики 4. Олександр Леонідович Маматов- голова Всеукраїнської організації інвалідів війни, Збройних Сил України та учасників бойових дій 5. Олександр Михайлович Сопов — голова ВГО «Країна», заслужений працівник промисловості, автор 10 знаків державних нагород.

ПРОГРАМА КОНГРЕСУ — 10-00 Вітальне слово від уряду та дирекції Українського дому

ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ 10-15 Волонтерство – шлях до створення громадського суспільства в Україні 10-30 Український синдром – медикопсихологічний аспект. Шляхи подолання

10-45 Волонтерський аспект в поліативній та хоспісній допомозі

11-00 Особливості медикопсихологічної реабілітації УБД в системі госпиталей ветеранів війни

11-15 Роль церкви в соціальній адаптації УБД. Створення інституту капеланства.

11-30 Психологічна освіта: в Україні проблеми та виклики

11-45 Нормативно-законодавче забезпечення волонтерської діяльності

12-00 Важливість виваженої нагородної політики в соціальній адаптації учасників бойових дій

12-15 Нагородження волонтерів та учасників АТО

12-45 Музична програма

13-00 Кава-пауза

14-00 СЕКЦІЙНІ ЗАСІДАННЯ

1. Секція: «Медичне забезпечення реабілітації УБД» 2. Секція: «Психологічні аспекти реабілітації УБД» 3. Секція «Соціальна реабілітація УБД» 4. Секція «Досвід волонтерської діяльності в реабілітації УБД» 5. Секція «Організація медикопсихологічної реабілітації – стаціонарний рівень» 6. Секція «Роль духовної складової в реабілітації УБД» 7. Секція «Соціальнально-психологічне значення нагородної системи держави» 8. Секція «Роль ЗМІ в адаптації воїнів АТО» 16-00 Прийняття Резолюції конгресу. Під час конгресу в холі Українського дому буде проходити виставка творів Катерини Сапожкової, Бабчук Марії Олександрівни та Безкоровайної Анни.

Комментарии Facebook