Комбінатор №1. На кого працює Матіос?

9462

У вівторок 1 серпня 2017 року в інформаційному агентстві «Українські новини» відбулась, не зважаючи на погрози та залякування учасникам, прес-конференція на  тему: «Матіос в законі?: замість реальної боротьби з корупцією верхівка військової прокуратури живиться з нових та старих корупційних схемах».


Слід зазначити, що громадськість починає розуміти звідки руки ростуть і те, що Матіос захищає «певні» політичні та бізнесові інтереси із  особистою вигодою. Свого часу після приходу Януковича і «донецьких»до керма держави була збудована «чудова» злочинна схема по відбору грошей  у всіх, окрім своїх. Фактично суспільне невдоволення і породило передумови виникнення майдану 2013-2014 років. Сьогодні ми спостерігаємо «відкат» в домайданні часи  під виглядом боротьби з корупцією, прикриваючись «Іменем Майдану», а насправді, це чистої води кримінал у всій  його збоченій формі – «законний» та «перекачка» грошей у власні кишені!

Організатор  прес — конференції, Голова «Української  Координаційної Ради» Андрій Хома поставив своєю метою розкриття по суті «антикорупційних мічених карт». Хто такий  насправді головний військовий прокурор України Анатолій Матіос ? Яка насправді його «професійна діяльність»  — популістський піар? А також, що криється за одіозною особистістю і «геніальними схемами»  Матіоса?

На злодієві і шапка горить

 Що цікаво, напередодні проведення прес-конференції Анатолій Матіос в метушливому порядку, в притаманній йому хамській манері, розмістив пост на ФБ, датований 31 липня 2017 року , в якому «без суду і слідства» став приписувати  учасників прес-конференції  до одіозного податківця часів Януковича — «Клименко». Причому, ілюстрував свій пост, фотом куска гнилого м’яса. Зважаючи, що попередній його пост у ФБ був досить давно, це говорить, що нерви у «старичка» вже не ті і розв’язка вже скоро…

Пряма мова Матіос. А «Вкрадені гроші Клименко працюють (знає!!!, ред.). Завтра посіпаки Клименко влаштовують прес-конференцію про закон та головну військову прокуратуру. У меню від шеф-повара, що сидить у ерефії — інформаційний бруд на адресу військових прокурорів під будь-яким соусом.  Су-шефами виступають Марина Помазанова, яка влаштовувала мітинги на захист Клименко після затримання екс-податківців; звільнений в запас за часів Івана Грозного профнепридатний військовий прокурор (Анатолій Маркеви,  ред.) та інша масовка. Якість блюд з протухлих продуктів спонукає попередити запрошені ЗМІ не забувати за медіагігієну»А ось останнє схоже говорить про погрозу медіа!? (ред.)

Піар в обмін на профанацію

Голова «Української Координаційної Ради» Хома Андрій оприлюднив інформацію, про те, що 28 липня 2017 року  із розслідування, яке проводять активісти антикорупційної ініціативи «СТОП Матіос» стало відомо, що підкомітет Палати представників США у закордонних справах, який займається питаннями Європи, Євразії та виникаючих загроз, який очолює конгресмен Дейна Рорабейкер, ідейний натхненник заснування в Україні Суспільно – політичного Республіканського руху (лідер А.Хома, ред.)  зацікавився тіньовою діяльністю ряду українських політиків і осіб, що впливають на прийняття рішень в місцевому бізнесі. Серед них — Анатолій Матіос!

Пряма мова: «…Congressman Dana Rohrabacher, who chairs U.S. House Foreign Affairs Subcommittee on Europe, Eurasia and Emerging Threats, has been the main voice on the subject of corruption in Ukraine. The Committee scheduled a hearing to review the clandestine business activities of numerous Ukrainian politicians and business influencers. These business and political insiders have been accused of massive scale graft. They include Valeria Gontareva, Alexander Hranovsky, Vitaly Homutynnik and Alexander and Sergey Buryak, Anatoli_Matios, Sergey Kurchenko, Igor Kononenko, Sergey Alexeev, Vasily Burba, Valery Kondratuk, Sergey Berezenko Maksym Burbak, Vitalii Nayda, ANATOLII MATEOS, and Boris Timonikin. There are many others….»

 Також, Андрій Степанович навів «історичні» факти в новітній боротьбі «Будьонного» військової прокуратури Анатолія Матіоса з корупцією, події показового штурму центрального офісу ДПС України на Володимирській, 26 в м. Києві, яку на той час очолював головний «контрабандист» держави Віктор Назаренко, яке закінчилось присвоєнням останньому звання Генерала Армії (маршала, ред.). Наслідком популізму діяльності військової прокуратури є  відміна Апеляційним судом Києва вироку генерал – лейтенанту, директору матеріального забезпечення ДПС України — Олегу Лантвойту, арештованому у 2015 році та засудженому за хабар на 10років.

Також військовою прокуратурою  відкрито «заказну» кримінальну справу проти адвокатів (цивільні особи, ред. ), які займались розслідуванням справи з відмивання мільярдів гривень  на закупці електроенергії Укрзалізницею у  Сергія Робертовича Чуйкова через його фірми —  ТОВ «Торговий дім «Газенерго», «Укренерготранзит, «Західенергогруп» та ін., син якого, Вадим Сергійович  Чуйков є діючим скандальним в ЗМІ прокурором управління процесуального керівництва по кримінальних провадженнях регіональної  прокуратури Київської області та інші.

Мегапоказове затримання, списаних за віком справ «податківців» та онлайн доставка їх гелікоптерами в аеропорт «Бориспіль» під час звіту Генерального прокурора України Юрія Луценка в Парламенті України 24 травня 2017 року. І ці всі справи, або вже розсипались, або розсипаються – заявив Андрій Хома .

На прес — заході військовий експерт, екс — заступник військового прокурора Центрального регіону України Анатолій Маркевич зазначив, що в даний час військова прокуратура не займається своїми безпосередніми обов’язками — розслідуванням військових злочинів в зоні АТО, збиранню доказів військової присутності російських військ та участі у війні на території України, наведенням порядку в армії,  а відволікається на «мільярдні» резонансні справи (в бюджет повернено за 3,5 роки 50 тис. грн по одіозних кримінальних справах, ред.), які фактично лише популістично  піарять її керівника Анатолія Матіоса та підривають довіру суспільства до інститутів влади. Наприклад, це гучна справа про епатажному і показовому затриманні колишніх керівників фіскальних органів, так звана «зачистка податкових ям», про який піде мова нижче в нашому матеріалі.

Анатолій Маркевич підкреслив, що рішення про відновлення Військової прокуратури — це правильне державне рішення, проте її відновлення було доручено непрофесіоналам. За словами експерта, військова прокуратура не займається своїми безпосередніми обов’язками — розслідуванням військових злочинів в зоні АТО, захистом прав, свобод і законних  інтересів військових не збирає докази прямої підтримки РФ терористів на Донбасі.

 Далі виступила Марина Помазанова  — голова ГО «Народна Антикорупційна Армія»,  яка  нагадала , що стрімке кар’єрне зростання нинішнього військового прокурора Анатолія Матіоса припало на часи колишнього Президента Віктора Януковича. Цей, документально наведений факт, чомусь дуже здивував «кримінальних тітушок» нагнаних в прес зал ІА «Українські новини» на замовлення опального Матіоса.

«Ми сьогодні називаємо ці часи — часом тотальної корупції. В ті часи чесному професіоналу було абсолютно неможливо отримати високу посаду. А кар’єра пана Матіоса, в цей час дуже стрімко розвивалася», — сказала вона. Помазанова додала, що військовий прокурор одразу після свого призначення, по логіці речей і закону, повинен був зосередитися на розслідуванні найбільш резонансних справ — Іловайського котла і розстрілами на Майдані, однак він цього чомусь свідомо не зробив.

Печерское судилище: Денисюка затравили «титушками» с залогом в 100 млн и улыбкой судьи красавицы

Як заявив голова «Української Координаційної Ради» Хома Андрій, за результатами прес-конференції він звернеться до Генерального прокурора України та Президента України з проханням відставки Головного військового прокурора України через відсутність реальних, а не показуших, результатів роботи і невідповідності займаній посаді.

В інтерв’ю UkrPress.info, Андрій Хома, назвав Анатолія Матіоса найнекомпетентнішим прокурором в історії військової прокуратури та процесуальним  «делітантом», незважаючи, що його сестра, народний депутат (БПП) є відома українська письменниця Марія Матіос.

Новий переділ сфер впливу на «обнальном ринку»

Все більше непрямих ознак вказує на те, що «масове» затримання податківців було зроблено для відводу очей. А реальною метою кураторів зазначеної операції могло бути перерозподіл сфер впливу в «обнальній» сфері в свою користь. У цій сфері Матіос, який при Януковичі був куратором силових структур в Адміністрації Януковича і мав доступ до внутрішніх матеріалів Міністерства доходів і зборів, отримавши багато інсайду, в тому числі механізм функціонування «обнального ринку», і його «молода команда», як вказують з достовірних джерел, вже встиг добре освоїтися.

Спостерігачі роблять висновок, що Матіос курує операцію, яка має на меті розширити його сферу контролю над «конвертами» з зоні АТО та поширить на всю Україну. Непрямим підтвердженням цього служить той факт, що за податковими справами досі не затриманий жоден керівник діючих системних «конвертів», яких Матіос особисто нарахував аж вісім.

І швидше за все, така мета перед організаторами спецоперації зовсім не ставилася — всі потрібні люди, обчислені за допомогою Насірова, повинні були залишитися на своїх місцях, але почати працювати вже під новим «дахом».

«Вертолітна операція» по зміні «даху»

Як повідомлялося раніше, «Вертолітна операція», проведена Головною військовою прокуратурою, може знаменувати собою фінальний етап зміни «даху» найбільших конвертаційних центрів країни.

Сучасна схема отримання «чорного» податкового кредиту та переведення в готівку дуже проста. «Велику чистку» на конвертаційний ринку спровокувало введення системи електронного адміністрування, яка повинна була ліквідувати тіньову економіку.

Але на ділі вона дозволила сконцентрувати всі найважливіші важелі з управління цією сферою на Львівській площі в Києві. Як вказують поінформовані джерела, молодий глава ДФС під наглядом «орлів Матіоса» вибудував дієвий ланцюжок створення і продажу «схемного» податкового кредиту та отримання готівки. Для цього використовувалися обсяги імпортного і «внутрішнього» ПДВ за групами товарів, які на ринку продаються за готівку, і з обсягів продаж яких не сплачуються податки ».

 «Суть схеми полягає в банальному втручанні в автоматизовану інформаційну систему ДФС, в ході якого податковий кредит від імпортера або внутрішнього виробника товарів народного споживання одночасно вноситься в систему як транзитером (підставною фірмою-одноденкою, створеної спеціально для однієї операції) так і вигодонабувачем — підприємством реального сектора економіки.

При цьому транзитер здійснює так званий «переворот» класифікації товару, який, наприклад, спочатку був пшеницею, а став відеокартами або будь-яким іншим товаром, потрібним клієнту. Вартість цієї операції становить 2-6% від обсягу плюс гроші. А до замовника цей обсяг з урахуванням всіх «усушок і утрясок» доходить вже за 11-12% ».

«Відмінність нової системи від старої полягає в тому, що подібні операції дозволено проводити лише вкрай невеликому колу осіб на рівні центрального офісу ДФС. Регіональні «рішали», які бавилися підйомом на «переворотах», піддаються публічно відшмагали, як, наприклад, це сталося з керівництвом ДФС в Дніпропетровській області, проти якого в травні минулого року Національною поліцією було відкрито кримінальне провадження № 12016000000000133 (джерела «Компромату» кажуть, що «ці фокуси» прискорили звільнення тодішнього голови ДФС в Дніпропетровській області Василя Андрухіва.

Як заявили учасники прес — конференції, Головний військовий прокурор Анатолій Матіос зміг:

  • Уникнути люстрації, не дивлячись на роботу в адміністрації Януковича;
  • Жити на одну зарплату, коли дружина заробляє в день стільки ж, скільки він за 5 місяців;
  • Анонсувати «гучні» викриття, забуваючи про них через тиждень-другий і вигадувати нові закони фізики;
  • Казкові заяви Анатолія Матіоса і коротка біографія головного військового прокурора країни.

Уникнути люстрації

На кар’єрний зліт Анатолія Матіоса  майдани, революції  та зміни влади практично не впливають.

Правоохоронець займав керівні пости і при Кучмі і при Ющенко. А час правління Януковича стало для Матіоса справжнім кар’єрним трампліном. У 2011 році він «увійшов» у вищі верстви влади, отримавши посаду заступника керівника головного контрольного управління адміністрації Президента України. Цю посаду він обіймав до 2014 року!

Під час народних люстрацій Матіосу вдалося «пересидіти», як зазначено в автобіографії, будучи в «розпорядженні глави СБУ». А вже влітку 2014 року за протекцією першого заступника Генпрокурора України Миколи Голомші він обійняв посаду заступника генпрокурора і головного військового прокурора України.

Але, як заявив сам головний військовий прокурор, під люстрацію підпадає 50% всіх його підлеглих. Однак якщо це зробити, то забезпечення обороноздатності країни може знизитися, впевнений правоохоронець.

Доходи бідного прокурора і «діамантова» дружина

Головний військовий прокурор України не приховує своїх доходів. У 2014 році, згідно з декларацією, Анатолій Матіос заробив 264 тисячі 478 гривень. Саме така загальна річна зарплата у глави військової прокуратури — трохи більше 22 тисяч в місяць.

Але головний «годувальник» в родині Матіос в 2014 році — дружина Ірина Барах. У сімейну скарбничку вона принесла 34,7 мільйонів гривень: 2,89 мільйона гривень на місяць або по 97,5 тисяч на день.

Не може Анатолій Матіос похвалитися і великими вкладеннями в нерухомість. У прокурора, згідно з декларацією  дві ділянки площею 0,09 і 0,06 гектара, квартира на 101,5 квадратних метра, та дачний будиночок на 182,6 квадратів. У той час, як у Ірини Барах: 13,8 гектар землі, житловий будинок, пара квартир та інших приміщень із загальною площею в 848 квадратних метрів.

Варто зазначити, що на момент подачі декларації 19 березня 2015 року Ірина Барах була вписана, як дружина. А ось на сайті Анатолія Матіоса зазначено, що він розлучений. (дівчата налітай, перспективний кавалер! Ред. )

«Мені не соромно за свою дружину. Я не досліджував її стан і відносини з жінкою не базуються на засобах», — зізнався прокурор в ефірі ток-шоу «Люди. HardTalk», яке транслював телеканал «112 Україна».

Варто відзначити, що працездатність Ірини Барах навіть була відзначена грамотою міністерства інфраструктури України. У 2008 році її експедиторська компанія «Астра-Л» отримало нагороду від чиновників, як одне з кращих підприємств Херсонського порту. Саме Херсону Матіос присвятив чотири роки свого життя, працюючи на вищих прокурорських посадах з 2000 по 2004 рік.

Крім того, на Ірину Барах зареєстровані аграрні підприємства «Поліекспо», «Сан і Сан Маріуполь», «Таврійськая Перспектива» — все по одному херсонському адресою Червонофлотська вулиця, будинок 30. У її володіннях і «Тягинське  хлібоприймальне підприємство» та авторемонтна фірма «Ампір «.

Чи не пускати волонтерів

Ведучи, в порівнянні з колишньою дружиною, аскетичний спосіб життя, Анатолій Матіос зізнався, що встояти перед спокусою вигоди досить складно. Таку фразу прокурор виголосив, коли виступив проти допуску волонтерів до розподілу фінансових потоків в Міністерстві оборони.

«Що рухає людиною: страх, голод, вигода і, вибачте, секс … Ось встояти перед цією спокусою досить складно. Не хочу нікого звинувачувати, але скажу так, що не може непрофесійна людина тільки на підставі патріотизму опікуватися значними фінансовими сумами», — цитували Матіоса «Українські новини» в квітні цього року.

При цьому тоді головний військовий прокурор попередив, що варто чекати скандалу з приводу розкрадання коштів у військовому відомстві. «Думаю, через дуже недовгий час ми будемо мати грандіозний скандал в зв’язку з цією ситуацією», — анонсував явно гучну справу правоохоронець.

Правда, ні через «дуже недовгий час», ні навіть пізніше, ні про яке розкрадання волонтерами державних коштів в Міноборони інформації не надійшло.

«Гучні» справи

Крім «анонса» справ проти волонтерів Матіос також голосно анонсував і справу проти батальйону «Торнадо». Так, під час затримання бійців батальйону «Торнадо», у них були вилучені телефони з доказами їх провини. Про це головний військовий прокурор заявив в ефірі «Подробиць тижня».

Правда дані з телефонів бійців «Торнадо» ніхто не побачив, та й про саму справу в прокуратурі намагаються не згадувати.

«Голосно» прозвучало і заява Анатолія Матіоса про 16 тисяч дезертирів. При цьому поліція змогла знайти лише 344 чоловік.

Але «вершиною» заяв став «тепловізор Шокіна», що став окремим мемом в інтернеті. Так, на брифінгу присвяченому стрільбі по вікнах кабінету Генпрокурара його заступник Матіос  заявив, що снайпер використовував тепловізор і бачив всю обстановку в кабінеті Віктора Шокіна через скло, запнуті штори і опущені ролети.

Але в реальності тепловізор не може «дивитися» крізь скло. Це пов’язано з тим, що тепловізор сканує температуру об’єктів, а скло не пропускає інфрачервоні хвилі. Все що міг бачити такий снайпер — одноколірний прямокутник вікна.

Також Матіос вельми прозоро натякнув на замовників стрільби по вікнах. Уточнивши, що розташоване навпроти вікон прокуратури будівлю «Укрпідшипник» належить братам Клюєвим. Правда така «близькість» до правоохоронців не завадила їм сховатися від правосуддя.

А якщо йти за логікою військового прокурора, то найбільш імовірною кандидатурою на роль горе-снайпера, є місцевий вахтер. Інакше складно пояснити «професіоналізм» стрілка, який тільки з третьої випущеної кулі зрозумів, що скло, мало того, що непроглядне через тепловізор, але ще і броньоване.

Нагадаємо, що в Києві увечері 2 листопада 2015 року невідомі зловмисники обстріляли з снайперської гвинтівки вікна кабінету Генерального прокурора України Віктора Шокіна.

Подія викликала бурхливі суперечки в соцмережах — багато допускають, що замах міг бути спланованим «спектаклем».

p.s: Все це наштовхує на думку, що Анатолій Матіос спритний комбінатор, котрий шляхом інтриг і хитрих схем заплутав усіх і вся в своєму оточенні, включаючи Президента Петра Порошенка та і Генерального прокурора України Юрія  Луценка. Показові жертви, як наприклад «розп’яті» податківці, це, ще один елемент для того щоб створити ширму або картинку для відводу очей, однак на щастя нічого вічного в цьому житті немає, поживемо побачимо, далі буде…

Олексій Воронцов

Комментарии Facebook