В Києві презентовано енергоефективний проект Європейського Союзу «Угода мерів – Схід»

102

В Українському домі 20 липня європейськими експертами та українськими спеціалістами був організований прес-сніданок по темі об енергоефективності міст. Уже понад рік в містах-підписантах Угоди мерів в Україні, як і в інших країнах Східного партнерства, впроваджується масштабний проект Європейського Союзу «Угода мерів – Схід» (CoM East).

Завдяки його реалізації ці міста мають змогу розробити комплексну стратегію сталого енергетичного розвитку щонайменше до 2030 року, що дозволить їм скоротити споживання традиційних енергоресурсів більш як на 30%, настільки ж зменшити загрозливий вплив на довкілля та клімат через шкідливі викиди та наростити потенціал відновлюваних джерел енергії на муніципальному рівні.

Більш того, міста, що розробили та розпочали впровадження Планів дій для сталого енергетичного розвитку і клімату (SECAP), отримали доступ до численних міжнародних програм (як ґрантових, так і кредитних), націлених на підвищення рівня їх енергоефективності і поступовий перехід на стандарти, які властиві у цій царині містам Європейського Союзу.

Слід окремо зазначити, що вже 116 міст в Україні (а це — понад ¼ всього населення) є учасниками Угоди мерів щодо клімату та енергії, яку Європейська Комісія ще у 2014 році визнала найкращою стратегічною ініціативою Європейського Союзу останнього десятиліття. Всього ж учасниками Угоди стало понад 7,5 тис. муніципалітетів в усьому світі із сукупним населенням 233 млн. осіб!

Місцева влада в боротьбі зі зміною клімату

З моменту запуску проекту в 2008 році, Угода Мерів стала провідною ініціативою підтримки і заохочення місцевих органів влади у формуванні та впровадженні програм сталого енергетичного розвитку. Безсумнівно, місцеві уряди відіграють провідну роль в процесі пом’якшення наслідків кліматичних змін, тим більше що, як вважається, сьогодні 80% обсягу споживання енергії та викидів СО2 припадає на міста.

Через Угоду Мерів європейські інститути зробили важливий крок в напрямку прямого залучення місцевої влади і визнання їх важливої ролі в досягненні амбітних цілей в галузі енергетики і кліматичних змін.

У пояснювальній записці до Постанови 335 Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи від жовтня 2011 року розглядаються вимоги для переходу до нової енергетичної парадигмі з більшою часткою енергії з поновлюваних джерел і істотно меншим споживанням енергії, а також, підкреслюється значимість місцевих органів влади і Угоди Мерів

Ця Ініціатива активно впроваджується в українських містах, зроблено план дій для сталого енергетичного розвитку та клімату (SECAP).

Представляють проект ЄС «Угода мерів – Схід»: лідер команди Крістоф Фрерінг (Франція), Сергій Ладний координатор сектору муніципальна інфраструктура енергозбереження, представництво  ЕС в Україні національний експерт проекту в Україні Оксана Кисіль та менеджер з комунікації Тетяна Деревянко.

 

Комментарии Facebook