Олександр Лукашенко екстрено вилітає до Києва

76

За підсумками переговорів Лукашенка з Порошенком планується підписання низки документів. Сьогодні, 20 липня, до України прибуває з офіційним дводенним візитом президент Білорусі Олександр Лукашенко. Слід зазначити, що сам візит був досить несподівано підготовлений.

Програмою візиту заплановані переговори Лукашенка з президентом України Петром Порошенком, які пройдуть у форматі один на один і в розширеному складі. Глави держав обговорять розвиток політичного, торговельно-економічного та гуманітарного співробітництва між Білоруссю і Україною.

Основна увага буде приділена поточному стану і перспективам взаємодії в економіці, в тому числі в таких сферах, як торгівля, інвестиції, промислова кооперація, нафтохімічний комплекс, енергетика, сільське господарство, транспортно-логістична галузь, розвиток міжрегіонального діалогу.

Планується також погодити підходи до подальшого розвитку прикордонного співробітництва.

Однією з тем зустрічі стане врегулювання конфлікту на сході України.

Олександр Лукашенко і Петро Порошенко обговорять ситуацію в регіоні в цілому, обміняються думками з міжнародної проблематики.

Очікується, що за підсумками переговорів у присутності лідерів двох країн буде підписано низку документів, що стосуються співпраці в економіці, науково-технічній галузі, а також в сферах культури і міжнаціональних відносин.

Експерти припускають, що даний візит це позитивний маркер щодо заглиблень взаємин між Україною і Білоруссю, а також зміцненні геополітичних позицій в цілому.

«Цей візит пов’язаний з динамікою відносин між Україною і Білоруссю, яка останнім часом поліпшується. Білорусія стала фактично платформою для української економіки: саме через неї Україна виходить на російські ринки і ринки ЄврАзЕС, коли вони присутні там у вигляді спільних виробництв або білоруських виробництв.

Більш того, Україна побоюється, що територія Білорусії може бути використана Росією для будь-яких недружніх дій — це питання також буде обговорюватися », — зазначив Бортник.

Про це в коментарі розповів політолог Руслан Бортник.

Він підкреслив, що не тільки Білорусія важлива для України, а й Україна для Білорусії. Крім того, експерт упевнений, що на переговорах буде обговорюватися і посередництво білоруського президента в справі врегулювання кризи в Донбасі.

«Україна залишається для Білорусі дуже важливим і великим ринком, споживаючи від автомобілів МАЗ, які використовуються в оборонній промисловості, до продуктів харчування. Не можна виключити і того, що Лукашенко може запропонувати своє бачення виходу з української кризи, стати ефективним переговірником між Києвом і Москвою », — зазначив Бортник.

Він також вказав, що Лукашенко дуже популярний в Україні. «Соцопитування показують найбільший рівень підтримки серед іноземних політиків — на рівні 60%», — заявив експерт.

Також Бортник не виключає обговорення інших питань: демаркації кордону або проблем Чорнобильської зони. Однак питання економіки і врегулювання кризи на Україні будуть основними.

Раніше заступник прем’єр-міністра Білорусії Володимир Семашко на засіданні міжурядової українсько-білоруської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва заявив, що президент його країни — Олександр Лукашенко відвідає Україну на цьому тижні.

 

Комментарии Facebook