Теракт на Голосієво або нічого особистого – просто бізнес (фото+відео)

2094

Триповерхова хрущівка у Голосіївському районі Києва вибухнула 8 липня, спекотної суботи, забравши на той світ 2-х ні в чому невинуватих киян. За непідтвердженою інформацією є ніби ще третя жертва. Та поки що кількість офіційно визнаних загиблих – двоє.


44-річна вихователька дитсадочку Оксана Гурова і хлопець, якого поліціянти позиціонують як наркомана, натомість, сусіди називають просто відлюдником.

У Києві в районі готелю Мир стався потужний вибух, зруйнований будинок

Офіційна версія, яку просуває поліція і котру повторюють офіцери Державної служиа України з надзвичайних ситуацій ДСНС: причина руйнування будинку – вибух газу.

Версія про вибух газу, що зродилися в перші хвилини трагедії, коли люди в шоковому і напівшовковому стані не могли адекватно оцінити надзвичайну подію, сьогодні, за десять днів після вибуху – не витримує жодної критики.

Що ж це за вибух газу, коли газом до і після вибуху навіть і не пахло!? Жодних загорянь не сталося, а на кухні, в якій ніби стався витік газу, залишилися після вибуху неушкоджені і чисті предмети інтер’єру. До того ж, газова колонка після вибуху була демонтована цілою і не обпаленою.

Наче на підтвердження слів пані Ольги, за поруйнованим будинком журналісти і мешканці дому знаходять молодика, котрий шукає удачу, просто кажучи, промишляє збиранням. На такий «промисел» звернули увагу люди і попрохали голосієвських поліціянтів затримати невідомого хлопчину.

«Шукаю золото на руїнах», — не соромлячись зізнається в мародерстві молодик. І видаляється разом з вартовим порядку.

Та про головне – про власну версію причин вибуху будинку — продовжує розказувати інший мешканець – Леонід Лупинка.

Довідатися і розвідати підходи на горище будинку намагається знімальна група нашого сайту. Проте, на заваді розслідуванню журналістів ukrpress.info стають поліцейські Голосіївського районного управління Національної поліції в м. Києві.

Цілий заступник начальника відділу Микола Полтавченко перешкоджає двом журналістам Інформагенції «УКРПРЕС-ІНФО», сайту ukrpress.info піднятися по неушкоджених сходах, хоча поряд всі інші люди ходять безперешкодно.

Офіцер Голосієвського райуправління Нацполіції навіть посилається на якийсь нормативний акт, який, на його думку, дозволяє перешкоджати розслідуванням працівників ЗМІ, тобто, «перешкоджати законній професійній діяльності журналіста».

Поліціянт Голосієвської райуправи Микола Полтавченко  перешкоджає журналісту виконувати обов’язки

Внаслідок створених поліціянтами перешкод, у журналістів не було можливості особисто зфотографувати підходи до горища або зафільмувати «стенд ап» кореспондента — пряму мову з місця можливого проникнення зловмисника чи зловмисників на горище будинку.


Втім, допущене поліціянтами порушення Кримінального Кодексу України «Про перешкоджання журналістам» не змінює загальної картини розуміння причини і подробиць надзвичайної пригоди. Картину, що її за допомогою об’єктивної інформації від мешканців зруйнованого будинку вже отримав ukrpress.info.

Отже, «газова» версія, за яку чіпляється поліція, МНС, і яка розтиражована деякими олігархічними ЗМІ, справді не витримує жодної критики з боку постраждалих киян-голосієвців.

Втім, якщо не газ, то що чи хто спричинив (спричинили) потужний вибух з людськими жертвами?!

Чи надасть відповіді на ці запитання поліцейське розслідування?

Як стало відомо Інформаційній агенції «УКРПРЕС-ІНФО» від активістів Громадської ради при Голосіївській райдержадміністрації, розслідування доручене молодому слідчому голосієвського рай управління в м. Києві. Кримінальне провадження порушене за фактом вибуху. Але жодних потерпілих поліцією не визнано. Натомість, слідчий минулої п’ятниці відпрацював останній день і з понеділка (з 17 липня) перебуває у відпустці.

Хто провадитиме поліцейське розслідування далі у липневі та серпневі дні -невідомо.

Тож є великі сумніви, що в лавах Київської влади, і серед силовиків хтось серйозно зацікавлений у проведенні всебічного, об’єктивного розслідування і встановлення справжньої причини вибуху. Громадськість сумнівається чи відповість слідство на головні запитання:
— чому стався вибух?
— хто (що) спричинив (спричинили) підрив будинку у ту чорну суботу 8 липня 2017 року?

P.S. Коли провадилися зйомки цього репортажу, журналістам Інформаційного агенства «УКРПРЕС-ІНФО» стало відомо з інсайдерських джерел, що ані поруйнованої триповерхівки, ані сусідньої 4-поверхової «хрущівки» не має у певних архітектурно-будівельних документах надалі, тобто, починаючи з 2018 року.

Тож хто об’єктивно зацікавлений, кому було вигідним таке екстремальне, з людськими жертвами, руйнування 3-поверхівки?

Про це можна здогадатися бо ж поряд, без перебільшення — буквально впритул (!!!) вже вбиті сва’ї і розпочате будівництво нової 25-поверхової «свічки».

Та чи не перетвориться ця ще не зведена «свічка» в чиюсь стіну плачу або свічку жалоби? Про це, за відсутності хоч якихось результатів поліцейського слідства – одному Богу відомо.

P.P.S. Коли ми вже вимикали відеокамеру і ховали чохли, прямо у дворі зруйнованого будинку люди, що їх досі так і не визнано потерпілими, добивалися правди від голови Голосієвської райдержадміністрації пані Бондар.

Мешканці, переживши жахливий вибух і зазнавши поневірянь, хотіли, щоб до них приїхав мер Києва Віталій Клічко.

Дещо зніяковіла чиновниця переважно відмовчувалася. Відтак, це була гра в одні ворота. Кияни-голосієвці з підірваного будинку залишилися на вулиці, натомість ще (впродовж 10-ти днів) навіть не отримали бодай надії на власну оселю.

На болючі запитання людей Наталя Бондар не мала відповідей, бо ж не вона, очолюючи владу в Голосієвському районі української столиці, формує тут правила гри.

А хто? Мер Клічко? Забудовники? Депутати? Хто!!!?

Далі буде…

Редакція ukrpress.info висловлює глибоку подяку активістам Громадської ради при Голосіївській райдержадміністрації в м. Києві і особисто Льолі Пальчиковій-Козуб за допомогу в організації журналістського розслідування.

Ігор Рудич, Олексій Воронцов

 

Комментарии Facebook