Печерське судилище: скандальний суддя Підпалий і прокурор Климович розтоптали свободу слова у залі суду (відео)

1659

Ми починаємо серію публікацій про «печерне» суддівське свавілля в Печерському райсуді міста Києва. В цій частині йтиметься про «узгоджену» діяльність одіозного судді В’ячеслава Підпалого і «модного» військового прокурора Олександра Климовича.

10 липня 2017 року, «зненацька», відбулося засідання Печерського районного суду міста Києва у справі «роззутого», януковицько – яремівським оточенням, безпідставно звинуваченого експідприємця Олега Марасіна. В процесі: слідчий суддя — В’ячеслав Підпалий, прокурор — Олександр Климович, адвокат Червінській та експідприємець Олег Марасін, а також були присутні представники ЗМІ і громадськості.

У цій справі виникає дуже багато питань і протиріч, заснованих на «неадекватних» до закону рішеннях слідчого судді і необґрунтованій заказній позиції та нетактовній поведінці війс ькового прокурора.

Почнемо з того, що судове засідання мало відбутися на день пізніше 11 липня 2017 року, яке ініціював адвокат Марасіна — Червінській.

У зв’язку з цим не зовсім зрозу міло також, чому в справі цивільних осіб бере участь військовий прокурор?!

Однак, 10 липня 2017 року прокурором військової прокуратури Климовичем було здійснено власне подання до Печерського суду та призначено слідчим суддею Підпалим його розгляд у цей же день. Таку оперативність слідчого судді заледве було забезпечено присутністю адвоката.

P.S. Скандальне відомий суддя В’ячеслав Підпалий фігурує в ряді резонансних тем, зокрема про легалізацію награбованих грошей Арбузова — 200 млн, причому він виходить сухим з води (то лікарняний, то відпустка, його немає на роботі півроку) не дивлячись на численні подання дисциплінарної комісії (близько 10 ) і зовсім напередодні набуває новенький Бентлі за 7,2 млн грн!

Суддя Підпалий і прокурор Климович «наступили» на пресу і незаконно проводили засідання в закритому режимі. В той день суд почався, як завжди, із годинним запізненням, проте фактично відразу суддя Підпалий звернувся до журналіста, присутнього в залі з вимогою припинити вести відеофіксацію на портативний апарат – смартфон!!!, причому напередодні було пред’явлено секретарю судового засідання, посвідчення журналіста УкрПресінфо.

Незважаючи на це, що журналіст продовжував виконувати свій професійний обов’язок, слідчий суддя звернувся до учасників процесу заявити свої клопотання стосовно присутності представника ЗМІ. Прокурор Климович заявив, що він категорично проти зйомки, мовляв йому це фізично ( 5 м.) заважає працювати і дратує камера. Адвокат Червінській підтримав право в залі вести відео зйомку журналісту. Також його підтримав і Олег Марасін.

Суддя, порадившись «сам з собою», приймає рішення, зробити засідання закритим і виставити всіх крім учасників процесу за двері (причому інші працівники суду, не учасники процесу, продовжували перебувати в залі суду і зшивати документацію).

Але Законом є передбачено чітко три позиції, при яких робиться засідання закритим – це: 1. Коли участь в процесі приймають неповнолітні; 2. Таємниця приватного життя, пов’язані з сексуальними подробицями; 3. Коли у справі є матеріали з грифом секретності. Жодне з цих пунктів до справи Олега Марасіна не відноситься, тим самим слідчий суддя Підпалий грубо порушив 27 статтю КПК про гласність і відкритість судового процесу у кримінальних справах.

http://h.ua/story/429819/
Заставна «вилка» судді і прокурора
Вимушено покинувши зал засідань, активісти і журналіст очікували понад 2 години в коридорі. Нарешті засідання закінчилося, суддя Підпалий прийняв рішення про запобіжний захід — арешт в залі суду на 60 діб, або внесення застави Марасіним в сумі 480 тис. гривень.

Слід зазначити, що ми, як незалежні експерти відзначаємо подвійну гру, яку вели суддя і прокурор. За словами адвоката, при попередньому розгляді 2 місяці тому, сума застави становила 240 тис, а вже на сьогоднішньому засіданні, планку підняли в 2 рази, хоча Марасін не порушував закону і являвся на кожний виклич слідчого чи прокурора у кримінальній справі

За словами учасників процесу, суддя Підпалий весь цей час, коли йшло слухання, грав ігри в телефоні, тіпаючись і нервно посміхаючись. Тому і прибрали журналіста із зали суду.

А решта, все дуже просто, засідання і рішення «каламутне», на огляд виставляти не можна. Звідки вітер в бік судді мільйонера варто тільки здогадуватися. Ну і прокурор з ним за одне, видно неозброєним оком.

Що стосується застави, то тут явні маніпуляції. Якщо виходити з можливостей людини, то Олег Марасін, маючи на руках 7 місячну дитину, ще міг знайти 240 тис, навіть за рахунок продажу машини і допомоги друзів, а ось 480 — вже проблематично та не під силу. Вибір простий, або непідйомна застава, або тюрма.

Арешт Марасіна і тон прокурора
Після того, як суддя попрямував друкувати ухвалу, присутні звернули увагу на п’ять бритоголових осіб в цивільному, що снують і сидять в коридорі, тоді всім стало зрозуміло хто це. Ще був час і ми вийшли на вулицю, бритоголові хлопці змусили повернутися назад Олега.

Ми їх також супроводжували. У якийсь момент прокурор Климович став в різкій, образливій формі звертатися до Марасіна, це чули всі хто знаходився поруч. Потім власне був сам арешт. Автомобіль повіз Олега Марасіна в Лук’янівське СІЗО. Далі буде…

Комментарии Facebook