По інший бік Сорочинського ярмарку: скандали та апетити національного масштабу (відео)

3930

Сорочинський ярмарок — яскрава національно-історична подія, відома як в Україні, так і в країнах ближнього і далекого зарубіжжя, яка споконвіку проводиться в с. Великі Сорочинці Полтавської області, і була прославлена ще на початку ХІХ століття великим письменником Миколою Гоголем. За час існування ярмарку на сорочинській землі побували відомі політики, знамениті артисти, фактично всі президенти та прем’єр-міністри незалежної України.

Але чи так все добре? І що приховується за лаштунками Національного Сорочинського ярмарку? Що має від цієї відомої події Великосорочинська територіальна громада: вигоди чи проблеми?

За логікою подій, з огляду на масштаб заходу і вартість торгових площ, — від 2500 до 50 000 грн. за одне місце ), — бюджет Великосорочинської територіальної громади повинен бути бездефіцитним, жителі села Великі Сорочинці мали б мати добре оплачувані робочі місця і постійно зустрічати туристів з усіх куточків України.

Але як же йде все насправді? На сьогоднішній день це історичне дійство затьмарене апетитами приватної структури ТОВ «Сорочинський ярмарок», яка орендує землю під проведення Сорочинського ярмарку за вартістю 13 918,73 грн (дані 2017 року). Співзасновником ТОВ «Сорочинський ярмарок» є Свищева Світлана Іванівна, теща першого заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації Андрія Анатолійовича Пісоцького.

В оренді ТОВ «Сорочинський ярмарок» з 2005р. перебувають земельні ділянки загальною площею біля 16 га за заниженою вартістю більше, ніж у 50 разів! ТОВ «Сорочинський ярмарок» не тільки не вкладає ані копійки в розвиток соціальної інфраструктури села, а ще й усіма силами перешкоджає проведенню інших культурно-масових заходів на території Великих Сорочинців. Про створення нових робочих місць з високою зарплатою мова не йде, — весь рік територія ярмарку огороджена парканом, охороняється і закрита на замок. Так само не дбає ТОВ «Сорочинський ярмарок» і про дороги, що ведуть на ярмаркову землю туристів з інших міст.

Однак, апетити ТОВ «Сорочинський ярмарок» ростуть. Сьогодні адміністративно-офіційно висловлюється інтерес до додаткових земель територіальної громади. Певно для того, щоб селяни не сумнівалися в серйозності намірів так званих «господарів ярмарку». В цьому році проїжджа частина сорочинської дороги вже була перекрита, що змусило місцевих жителів «схопитися за вила» та викликати поліцію.

Мешканці с. Великі Сорочинці зрозуміли, що потрібно себе захищати. 9 липня 2017 року головою Великосорочинської сільської ради Полєковим П.В. були проведені громадські збори Великосорочинської територіальної громади, на яких були прийняті рішення щодо цільового призначення земельних ділянок, на які «поклали око» полтавські ярмаркові «бізнесмени», та початок процесу ініціювання отримання справедливої орендної плати за свої історично-культурні землі.

Дізнавшись про такий розвиток подій у с. Великі Сорочинці, Благодійна Організація «Український Фонд Розвитку Спільнот», у співпраці з Громадською платформою захисту прав постраждалих від збройного конфлікту, вирішила надати правову допомогу громаді та підтримку у розвитку туристичного потенціалу Великих Сорочинець.

На даний час відправлені офіційні листи до сільського голови с. Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області, до начальника Миргородської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області, до голови Державної фіскальної служби України, про проведення перевірок відповідності умов договорів оренди земельних ділянок, укладених з ТОВ «Сорочинський ярмарок», чинному законодавству України, та прийняття необхідних заходів для поновлення прав законних інтересів територіальної громади.

Будемо діяти у законний та публічний спосіб. За ходом подій слідкуйте на сайті ukrpress.info

Олексій Воронцов

 

Комментарии Facebook