Суддівсько-прокурорське свавілля: без доказів вчинення правопорушення суд продовжує тримати під вартою євромайданівця Олега Білика

2317

В січні 2014 року, коли у м. Києві відбувалися доленосні події Революції Гідності, у м. Мукачево пострілом з мисливської рушниці був убитий громадянин Російської Федерації, українофоб і садист Олексій Планкін. У російського нелегала було безліч ворогів і у слідства мало бути кілька версій, але доблесні українські правоохоронці поквапилися призначити на роль вбивць двох киян, учасників Євромайдану — Олега Білика та Вячеслава Шовкалюка.

Після тривалого протистояння українських патріотів прокурорсько-суддівському свавіллю 31 січня 2017 року Святошинський суд міста Києва безпрецедентно: без проведення судового засідання, без висунутого прокурором обвинувачення, без встановлення доказів причетності до злочину запроторив одного з них, Олега Білика, до Лук’янівського СІЗО.

Загалом, у цій справі суддівсько-прокурорський тандем керується виключно «своїм внутрішнім переконанням», котре свідомо ставиться вище принципів верховенства права та законності.

Від дня арешту Олега відбулося вже вісім судових засідань (останнє — 07 червня 2017 року), в котрих суд безпосередньо дослідив майже всі надані прокурором докази. І у підсумку служителі Феміди разом із спільниками від наглядового органу були прикро вражені – відомості, що містяться в поданих джерелах доказів, не встановлюють факт вчинення інкримінованого кримінального правопорушення. Тобто Олег Білик обвинувачений та позбавлений волі абсолютно безпідставно!

Поряд з відсутністю доказів вчинення злочину та численними дрібними підробленнями документів в матеріалах кримінальної справи суд (разом з ним і прокурор, позаяк повірив слідчому та не читав своє подання) натрапив на шокуючі фальсифікації, зокрема: відсутність речових доказів; розбіжність більш ніж у вісім годин між часом перебування Білика і Шовкалюка в Мукачевому та встановленим СМЕ часом смерті Планкіна; виявлення майже через півроку запахових слідів Білика на дверних ручках будинку, де мешкав небіжчик, тоді як після миттєвого контакту людини з предметами запахові сліди взагалі не залишаються; віднаходження чималого шматка якоїсь пластмаси з будинку вбитого в автомобілі підозрюваних, ніби вони прихватили його з собою на пам’ять та

Наостанок, суд незаконно відмовив захисту в задоволенні клопотання про зміну запобіжного заходу Білику О.М. на особисте зобов’язання та продовжив тримання його під вартою до 05 серпня 2017 року.

Як бачимо, в Україні є незалежні судді та прокурори – але незалежні від закону, від Конституції, від совісті.

Всі подробиці фальсифікацій слідства та інших зловживань закарпатських прокурорів викрито в журналістському розслідуванні   , яке було презентоване на прес-конференції

 

 

Cергій Артюхов, журналіст

 

Комментарии Facebook