«Бабусі Черновецького» стали «бабусями Єскіної»

593

Окремим дуже впізнаваним типажем в суспільному житті Києва є жінки гламурного типу з обличчям, накачаним гиалуроном так, що і Путін би позаздрив, які при цьому позиціонують себе, як борці за інтереси киян. Характерна прикмета саме цього типажу — вміння поєднати масові епатажні публічні акції з блиском в світській тусовці.

Кияни раз по раз відправляють чергову борцунку за свої права в політичне небуття, але типаж регенерує що твоя медуза (Горгона?). Таким чином в утиль в різний час були викинуті Ірена Кільчицька, Вікторія Шилова, Ольга Арканова … На їх місце відразу ж прийшла Олена Єскіна.

Депутатом Київради Олена Олександрівна стала від партії «УДАР» ще за недоброї пам’яті часів Черновецького. З тих пір, як відомо, багато води спливло, в країні пройшли тектонічні зрушення, партія «УДАР» зникла з політичної сцени, а ось пані Єскіна залишилася. Вибравши для себе те саме амлуа, про який говорилося вище. Свої громадські організації Олена змінювала навіть частіше, ніж зачіски.

Наприклад, будучи президентом «Спілки підприємств годинникової промисловості України виробників і постачальників», вона є координатором громадської організації «Кияни для Киян», а також до останнього часу вважалася радником вже екс-міністра охорони здоров’я Олега Мусія. Крім того, Єскіна була або є членом громадських рад при КМДА, Державної податкової служби, Антимонопольного комітету і Міністерства охорони здоров’я України. Причому абсолютно незрозуміло, чим займаються ці структури.

Зараз вона очолює не менше віртуальну структуру під назвою «Всеукраїнське київське віче». Завдань у «Віча» два. По-перше, робити гучні заяви та «джинси» їх на телеканалах. По-друге, мобілізовувати пенсіонерок (тих, які залишилися без гречки від Черновецького) на пікетування всіляких будівництв (теж за гречку).

Неважко, втім, помітити, що жоден з піднятих мадам Єскіной «шухерів» не досяг нічого, навпаки: навіть дійсно небайдужі активісти-антизастройщики виявилися відтіснені напором екс-депутатки. Що й зрозуміло: кожна «хода на захист Києва», кожен пікет і виступ — це спроби отримати свою частку від інвесторів-забудовників (або їх прямих конкурентів).

Після того, як з арени київського політичного цирку кудись зник Вадим Гладчук, ніша мітингового вимагання довгий час залишалася порожньою, поки її не зайняло Всеукраїнське київське віче. Тому і не вдається цієї організації ні «зберігати старий Київ», ні зупиняти будівництво — це їм навіть і фінансово невигідно. Поки що всі досягнення «руху» зводяться до зносу хлібного кіоску на вулиці Овруцькій та демонтажу навісу в кафе на Сагайдачного. Чи не правда, скромно, як для організації з такими ресурсами і таким потужним медійним супроводом?

Але попрацювати на публіку Єскіна готова завжди, наприклад, під час пікетування будівництва на вулиці Павлівській вона імітувала непритомність, нібито, після побиття забудовниками. Непритомність тривала рівно до того часу, поки не поїхали знімальні групи.

Можуть заперечити: але ж дійсно в місті діється жах із забудовою, нехай хоч Єскіна мітингує, хоч Вася з водокачки, хоч чорт з рогами. Наведу такий контраргумент. А чи не екс-партійний шеф Єскіної, пан боксер Віталій Кличко зараз є мером Києва, прямо відповідальним за все, що відбувається (що йому, звичайно, ще не раз пригадають)? Невже Віталій Володимирович забув такого яскравого діяча власної фракції, або Єскіна побила горщики з Кличком? Чи не правда більш логічно припустити, що працюють вони в парі, де персона Єскіної є символом кишенькової опозиції?

Так, ну і трохи про гламур. Як відомо, Єскіна виявилася в центрі світської хроніки, вийшовши заміж за французького бізнесмена, спадкоємця відомих українських меценатів і мера міста Глухова Мішеля Терещенка. Весілля була обставлене на самому що не є VIP-рівні, подружжя, зрозуміло, подбало і про медійний супровід.

Мало не в реальному режимі репортаж з одруження вів, наприклад, сайт «Антикор», відомий більше, як «зливний бачок» для всього українського, і не тільки, компромату. Не обійшлося і без благенького піару: усі агентства повідомили про ревнивого коханця,  який підпалив машину екс-депутата (хоча це з таким же успіхом могли зробити доведені до відчаю інвестори, так само як і самі Єскіни-Терещенко).

Що ж, нам залишається тільки привітати глухівського мера з такою ексклюзивною дружиною. Молодий (на 28 років молодше) депутат-активіст – цей фах не для всіх. Його в Сорбонні не дають. Тим більше, що незрозумілим залишається питання, чи має вона хоча б середню освіту. На сторінці Олени в Фейсбук місцем до-унівеурсітетского навчання зазначений якийсь International Relations Lyceum — але навіть Гугль не знає: що це?

Комментарии Facebook