«Київстар» та Vodafone блокують мобільний додаток ВКонтакте

113

Одні з найбільших телекомунікаційних операторів України ПрАТ «Київстар» та ТОВ «Vodafone Україна» розпочали блокування мобільного додатку соціальної мережі «ВКонтакте». 

Веб-ресурс потрапив під санкції РНБО після набуття чинності 17 травня указу Президента України №133/2017 від 15 травня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Згідно з ним інтернет-провайдери та мобільні оператори повинні припинити надавати своїм користувачам доступ до соціальних мереж «ВКонтакте», «Однокласники» та усіх сервісів концернів Yandex та Mail.ru.

І того ж дня, 17 травня, компанії Vodafone, «Київстар» і Lifecell розпочали технічні заходи з блокування доступу до заборонених сайтів. Під питанням залишалося те, чи торкнуться санкції мобільних додатків. І вже ввечері 17 травня користувачі Vodafone не змогли скористатися мобільним додатком Вконтакте. Абонентів «Київстар» санкції торкнулися вранці 18 травня.

При спробі скористатися додатком, на екранах смартфонів не з’являється повідомлення про блокування, пристрої безуспішно намагаються оновити сторінки. Як результат, користувач бачить повідомлення про помилку і прохання перевірити підключення до мережі.

Та все ж частково додаток може функціонувати в offline режимі. Переглянути оновлення друзів та поспілкуватися з ними без інтернет-підключення звісно не вдасться, але послухати кешовану музику — цілком реально.

В який термін заходи з блокування додатку впровадять й інші українські інтернет-провайдери поки невідомо. У Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформації заявили, що компанії-порушники указу Петра Порошенка будуть притягнуті до адміністративної відповідальності.

Анастасія Розум 

Комментарии Facebook