Велика кібератака заразила вірусом тепер Азію

77

У країнах Азії, зокрема в Японії, Китаї та Південній Кореї, у понеділок, 15 травня, вірус WannaCry продовжив поширюватися та заразив комп’ютери таких великих компаній, як Nissan Motor та Hitachi, повідомили в агентстві Associated Press.

Зазначається, що за інформацією неурядової організації JPCERT в Японії, удар хакерів зачепив принаймні дві тисячі комп’ютерів. Окрім того, є повідомлення, що комп’ютерну мережу однієї з лікарень заблокували.

Повідомляє Тиждень

За даними видання, у Південній Кореї здійснили кібератаку на найбільшу в державі мережу кінотеатрів. Повідомляється також, що у Китаї від атаки кібершахраїв постраждало приблизно 15% мереж в освітніх установах та університетах. Окрім того, зазнали атак комп’ютерні системи торгівельних та офісних центрів, мережі лікарень і заправок, поштової служби, залізничних вокзалів, а також урядові установи.

У виданні зробили припущення, що новий спалах комп’ютерного вірусу пов’язаний з початком робочого тижня. За наявною інформацією, для того, щоб відбулося зараження вірусом, зокрема на підприємстві, достатньо, щоб один з працівників активував шкідливу програму.

Нагадаємо, 12 травня сталася масштабна кібератака, яка заблокувала 75 тисяч комп’ютерів у 99 країнах світу. З’явилася навіть інтерактивна карта, що показує, як поширюється вірус WannaCry. 13 травня представники країн G7 домовилися спільно протистояти кібератакам.

Окрім того, президент США Дональд Трамп у ніч на 13 травня скликав термінову нараду з питань внутрішньої безпеки через стрімке поширення вірусу WannaCry.

Голова Microsoft розповів, що масштабну кібератаку віруса-вимагача WannaCry треба розцінювати як тривожний сигнал, окрім того, вірус WannaCry скористався вразливістю в останній версії Microsoft Windows, яку вперше виявила американська розвідка. Як повідомлялося, спецслужби Великої Британії попередили про загрозу нових кібератак по всьому світу

Комментарии Facebook