Бойовики продовжують системно порушувати мінські угоди — зведення з лінії вогню

42

Протягом минулих вихідних з 13 по 14 травня кількість і інтенсивність обстрілів з боку російсько-терористичних військ на Донбасі різко зросла. При цьому окупанти продовжують активно застосовувати заборонені Мінськім домовленостями 120-мм міномети, 122-мм ствольну артилерію, епізодично — 122-мм РСЗВ БМ-21 «Град».

Також противник активно застосовує на передньому краї бронетехніку (як невеликими групами, так і поодиноко), включаючи танки. Крім того, на багатьох ділянках фронту відзначаються активні дії малих піхотних груп противника з метою раптових обстрілів переднього краю сил АТО, проведення диверсій і ведення активної, силовий розвідки з метою розкриття системи оборони українських військ на передньому краї і в тактичній глибині бойових порядків.

Про це повідомляє на сторінці ФБ спікер «Інформаційний Опір» Дмитро Тимчук

Відзначається прагнення окупантів використовувати свою вогневу ініціативу з метою не тільки спровокувати українські війська на відкриття вогню у відповідь або ведення вогню по житловій забудові, а й з метою завдати вогневе ураження передовим підрозділам Збройних Сил України та примусити їх відійти з ряду рубежів і позицій. Також відзначаються випадки пристрілки артилерійських підрозділів окупантів.

Зокрема, в зоні АТО протягом останньої доби відмічалися такі випадки застосування противником важкого озброєння і здійснення найбільш інтенсивних обстрілів:

На Маріупольському напрямку (на ділянці Павлопіль — Широкино) окупанти продовжують спроби відсунути підрозділи ЗСУ безпосередньо до східних околиць Маріуполя шляхом масованих обстрілів. Так, українські передові позиції на схід від Водяного, на південний схід від Лебединського, по східній околиці Широкино протягом доби неодноразово піддавалися масованим вогняним нальотам з 120-мм мінометів і 122-мм ствольної артилерії.

Противник також вів вогонь з цих засобів ураження по позиціях сил АТО на схід від Ломакине, Талаківці і Гнутове. Вогневі нальоти з важкого озброєння супроводжувалися перманентним вогнем з боку противника з великокаліберних кулеметів, 82-мм мінометів, станкових і ручних гранатометів і автоматичної стрілецької зброї по бойових порядках передових підрозділів ЗСУ.

Відзначаються активні дії мобільних вогневих груп окупантів на ділянці між Набережним і селищем Верхнешіроковское (бив.Октябрь). До складу такої групи зазвичай входить — 1-2 одиниць 120-мм мінометів, 2-3 одиниці 82-мм автоматичних мінометів типу 2Б9 «Волошка», іноді ці кошти посилюються 1-2 од. ЗУ-23-2.

Дані вогневі групи використовуються для коротких вогневих нальотів по передньому краю, після чого оперативно залишають вогневі позиції. Протягом останньої доби подібні групи неодноразово обстрілювали позиції ВСУ на північний схід від Павлопіль, південь і на схід Чермалик, а також на північ і на схід від Харчовик. Треба відзначити, що окупанти широко розповсюдили практику використання подібних груп не тільки на Маріупольському напрямку, але і на інших ділянках зони АТО.

Також на Маріупольському напрямку зазначалося активне використання противником бронетехніки. Так, на південний схід від Водяного група з 2-х БМП-2 під прикриттям вогню 82-мм автоматичного міномета вела вогонь декількома серіями з штатних 30-мм автоматичних гармат по передових позицій сил АТО з неодноразовою зміною вогневих позицій.

На ділянці на північний схід від Широкино одиночна БМП-2 також неодноразово відкривала вогонь по передових позицій ВСУ. На північ від траси Маріуполь-Тельманове БТР-70 \ 80 супротивника маневрував на передньому краї, відкриваючи вогонь по передових позицій ВСУ на захід від Пікуза (кол. Коминтерново).

Звертає на себе увагу активний рух транспорту окупантів за двома напрямками: Шахтарськ — Харцизьк та через Старобешеве. Протягом 3-х діб — кілька колон (через Шахтарськ — на тралах 2 одиниці 152-мм САУ 2С3 «Акація» в бік Макіївки, не менше 20-и вантажівок, в основному армійські Урали, в складі 3-х різних колон, на південь від Старобешеве — збірна колона з 3-х МТ-ЛБ і 4-х КАМАЗів у напрямку на південь і 2 Уралу в сторону Стила).

Зафіксована інтенсивна перекидання мінометних і артилерійських боєприпасів з базового складу в н.п.Амвросіівка в напрямку Донецька (по 5-6 од. Вантажного транспорту на добу).

У районі населеного пункту Новоамвросиевское (Амвросіївський район) прибуло 8 установок РСЗВ «Град», раніше перекинуті з РФ. Дані установки розташовані на території підприємства Новоамвросіївському цементний комбінат (HeidelbergCement в Україні). Також на територію комбінату перекидається ж / д транспортом боєприпаси і техніка.

В районі шахти ім. Леніна (Горлівка) окупанти ведуть земляні роботи, здійснюється підготовка нових вогневих позицій. Згідно планів командування окупантів, які оперують в даному районі формування противника будуть посилені вогневими засобами — 120-мм мінометами і станковими протитанковими гранатометами СПГ-9.

Командування «2-го АК ЛНР» узгоджує з Центром територіальних військ ЮВО ВС РФ плани щодо різкого посилення військової потужності артилерійських підрозділів корпусу. Згідно пропозицій, артилерійські дивізіони в бригадах «2-го АК ЛНР» переводяться з 3-х батарейній на 4-х батарейну структуру, при цьому 4-я батарея буде «далекобійної» або «важкої», озброєння — 152-мм гармати 2А36 « гіацинт »і 203-мм самохідні гармати 2С7 «Піон».

Відповідно до альтернативного пропозицією, замість зміни структури дивізіонів, необхідно сформувати окремий «дивізіон резерву верховного командування» з «гіацинтів» і «Буйни», або бригаду з 3-х батарей, оснащених даними знаряддями. Слід зауважити, що окремі групи з 1-2 таких знарядь вже оперують в режимі «випробувань» в складі «2-го АК ЛНР».

У «9-му окремому мотострелковом полку морської піхоти 1-го АК ДНР» (Новоазовський р-н) зафіксований спалах педикульозу на позиціях і базах в безпосередній близькості від лінії фронту. В даний час бойовиками активно проводяться заходи щодо дезінфекції, в авральному порядку видається нове майно і обмундирування.

Ватажки «громадського руху« Світ Луганщині »(контролюється І. Плотніцкім) отримали вказівку російських кураторів активізувати процес залучення в свої ряди жителів псевдореспублікі. Зокрема, до 1 вересня цього року чисельність членів руху повинна бути збільшена до 100 тис. чоловік (в даний час складає 88 тис.).

З метою виконання даної вказівки, ватажки територіальних організацій «ОД« Мир Луганщині» вдаються до фальсифікацій шляхом включення в ряди руху померлих, а також громадян, які залишили тимчасово окуповану територію.

Комментарии Facebook