Рада посилює комунальний «терор» і покарання боржникам

148

Закон «Про житлово-комунальні послуги», який у Верховній Раді чекає прийняття у другому читанні і за основу, передбачає нові покарання для боржників по комуналці У першій редакції закону, пеня за несвоєчасну оплату комуналки повинна була з’явитися вже в цьому році, але неприємну для боржників норму перенесли на 2018 рік.

Розмір пені складе 0,1% від боргу в день. Однак загальна сума пені не повинна перевищувати суму заборгованості. Пеня нараховується після 20 числа кожного місяця. Так, якщо заплатити 30 числа, доведеться віддати на 1% більше.

За матеріалами «Сегодня»

Нова норма торкнеться мільйонів українців. Так, в типовій багатоповерхівці борги за комуналку є у кожної п’ятої квартири, а загальна сума заборгованості перевищила в Україні 25 млрд грн.

Крім того, згідно з новою редакцією законопроекту, комунальні послуги можуть і зовсім відключити. Це можливо в разі, якщо споживач не платить більше місяця. Відзначимо, відключити електроенергію і газ не можуть, в той же час позбутися тепла (якщо є технічна можливість), холодної і гарячої води за борги можливо.

Про відключення повинні попередити за 30 днів. На наступний день після оплати боргу або укладення договору про реструктуризацію поставку комунальних послуг відновлять.

Також українці за новою редакцією закону будуть зобов’язані подавати показники лічильників постачальникам послуг.

 

Комментарии Facebook