Помічник Путіна Сурков контролює всю політику окупованого сходу України — Reuters

560

Помічник президента Росії Владислав Сурков контролює внутрішню політику на сході України і призначає людей на посади в адміністраціях самопроголошених «Донецької» і «Луганської народних республіках».

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на Reuters

«Будь-який дзвінок з Москви … розцінювався як дзвінок з канцелярії самого Господа Бога і не обговорювалося, приймався до виконання негайно», — розповів агентству один з лідерів повстання в Донецьку Олексій Александров, який пізніше виїхав.
Два джерела підтвердили цю інформацію, але відмовилися бути названими.

Вони розповіли, що Сурков контролює ситуацію в республіках з допомогою спеціально відібраних довірених осіб, які постійно доповідають йому про ситуацію на сході України.
За словами співрозмовників Reuters, помічник президента зіграв ключову роль у призначенні Олександра Захарченко лідером ДНР. Александров зазначив, що після усної вказівки Суркова діючі на той момент голови республіки Олександр Бородай та Ігор Стрєлков передали свої повноваження Захарченко.

У розмові з агентством Бородай заявив, що Москва хотіла лідера з місцевих для демонстрації Заходу, що повстання носить народний характер, і він порекомендував Захарченко. Один зі співрозмовників Reuters сказав, що вибір припав на Захарченко, потім що, на думку Москви, його можна легко контролювати.

Всі троє джерел Reuters повідомили, що Москва поступово змусила піти більшість організаторів руху сепаратистів на сході України, погрожуючи їм смертю і позбавленням волі

П’ять джерел, в тому числі наближений до адміністрації президента і ще один працював з Сурковим в Кремлі, повідомили агентству, що він регулярно зустрічається з лідерами сепаратистів. Александров розповів, що зустрічався з ним в серпні 2014 року.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що куратори терористичних організацій «Донецька і Луганська народні республіки» пообіцяли терористам швидке входження їх самопроголошених об’єднань до складу Російської Федерації.

Комментарии Facebook