У справі Євромайданівця Олега Білика доказів не має або Україна – це Росія?

2830

Чергове судове засідання у справі Євромайданівця Олега Білика, яке відбулося 27квітня 2017 року, видалося вельми коротким, але інформативним. Суд почав досліджувати документи, якими прокурор намагається обґрунтувати, що саме волонтер Євромайдану Олег Білик вбив російського нелегала, українофоба і ймовірного агента кремлівських спецслужб на Закарпатті Олексія Планкіна.

Але засідання продемонструвало, що доказів вини Білика не було і не буде представлено. Однак, попри це, євромайданівця і далі тримають в Лук’янівському СІЗО.

Це вже друге судове засідання, на якому суд мав побачити письмові докази. Воно тривало близько півтори години. Суд розпочав дослідження з ряду процесуальних документів, з яких відразу стало очевидно, що сторона обвинувачення не відкрила захисту жодного речового доказу, у зв’язку з чим і суд їх досліджувати не зможе.

Суддя Ясельський оголосив перший запропонований прокурором документ — протокол огляду місця події від 27 січня 2014 року, який складено головним фальсифікатором у цій справі – слідчим Оксаною Данько. Вона не мала права оглядати місце події – житло померлого, оскільки не була працівником місцевого органу внутрішніх справ. Саме з цієї причини, як бачиться, Данько не мала права просити санкціонування цієї слідчої дії у слідчого судді, а це остаточно означає незаконність самого огляду і всіх доказів, здобутих в ході нього.

Більш того, судом встановлено, що старшим слідчо-оперативної групи на місце події у Мукачеві виїхав майор МВС Софілканич, котрий мав обов’язок скласти протокол огляду та, судячи з усього, і склав його. Але натомість до суду замість справжнього протоколу, складеного повноважним слідчим, потрапила фальшивка, створена підполковником Оксаною Данько. На це порушення вказував підозрюваний та його захисники Гарда і Шушман. І головуючий пообіцяв, що дасть юридичну оцінку цьому факту.

Суддя Ясельський все ж таки вирішив дослідити цей псевдо-процесуальний документ, але зачитував його дуже повільно. Щойно він закінчив читати фальшивку, як, пославшись на необхідність проводити інше судове засідання, завершив слухання. На прохання невинуватого Олега Білика про заявлення зауважень щодо оголошеного документу, суддя відповів: заявите наступного разу.

Отже підсумки цього брутально-пародійного судового слухання такі:

  • жодних речових доказів у справі євромайданівця Олега Білика, які б хоч якось натякали на винуватість патріота, прокуратура пред’явити не спромоглась і не пред’явить, натомість суд вже встиг наштовхнутися на документальне підтвердження беззаконня, вчиненого слідством;
  • невинуватого волонтера Євромайдану Олега Білика з 31 січня по 12 травня 2017 року (3 з половиною місяці) незаконно взяли під варту і тримають у СІЗО;
  • на незаконні дії судді Ясельського у Вищу раду правосуддя подано кілька скарг, які мають незабаром розглядатися.

В інформпросторі України неодноразово з’являлися матеріали про те, що російське судочинство незаконно судить і вже засудило кількох українських патріотів: Єльцова, Карп’юка, Клиха та інших. На їхній захист виступають правозахисники, українські владці, європейські та світові інституції.

Але чому тут, в Україні, вже вдруге незаконно ув’язнено безневинного українського патріота Олега Білика? Сидить він в Україні, в Лук’янівському СІЗО, без вини і доказів у своїй державі, за вбивство росіянина, якого ніколи не бачив. Хіба цей правовий безмір і беззаконня не наближають нинішній український режим до путінського? Пам’ятаєте, як російський суд перевіряв алібі Надії Савченко?

То що, через такі брутальні порушення хіба Україна не перетворюється поступово у таку ж зону, як і Росія?

То що, Україна – це Росія?

Ігор Рудич, журналіст

Комментарии Facebook