Наймолодший президент Франції Еммануель Макрон підтримує Україну і опонент Росії

417
Emmanuel Macron

39-річний Еммануель Макрон, колишній міністр економіки в уряді Франсуа Олланда став наймолодшим президентом в історії Франції. Минулої ночі Макрон зустрівся з натовпами тріумфуючих шанувальників в Луврі. Європейський гімн «Ода радості» грав в момент, коли він піднімався на сцену. Макрон сказав: «Франція перемогла! Всі говорили, що це неможливо. Але вони не знають Францію!».

Макрон пообіцяв: «Я зроблю все, що можливо, щоб через п’ять років не було причин голосувати за екстремістів». Раніше Макрон заявив: «Я знаю, що розкол нашої нації привів деяких до голосування за екстремістів. Я поважаю цей вибір. Я розумію гнів, занепокоєння й сумніви, які висловили багато з вас. Це моя відповідальність — почути вас».

Скандал: Ле Пен викрили в отриманні від Путіна 9 млн Євро на підтримку антиукраїнської політики

Засновник і лідер руху «Вперед!» Еммануель Макрон переміг на президентських виборах у Франції, набравши 65,82% голосів. Про це говорять остаточні підсумки МВС республіки. Його суперниця з «Національного фронту» Марін Ле Пен набрала лише 34,18% голосів.

makron
Вечір після виборів 7 травня 2017 року: Бріджит Макрон емоційно цілує руку чоловікові-тріумфаторові

Макрон заявив, що усвідомлює — багато проголосували за нього знехотя, бачючі в ньому не більше, ніж альтернативу Марін Ле Пен. Макрон сказав: 2я знаю що це — не відкритий чек. Я знаю про наших незгоди. Я буду їх поважати «.

Французькі ЗМІ повідомляють про рекордну кількість свідомо зіпсованих або незаповнених бюлетенів.

Переможець президентських виборів у Франції Еммануель Макрон вважався лояльним до України і, на відміну від суперниці Марін Ле Пен, робив досить різкі заяви щодо Росії і її ролі в конфлікті на Донбасі. А в тому Центрист Еммануель Макрон, довгий час вважався «темною конячкою» і зумів вийти в лідери в останні місяці виборчої гонки. На фініші за нього агітували майже всі ключові політичні сили Франції, побоюючись перемоги радикальних націоналістів на чолі з Марін Ле Пен.

Куди поведе Францію Макрон?
В ході виборчої кампанії Еммануель Макрон вкрай рідко торкався теми України і конфлікту на Донбасі, хоча саме Франція є учасником мінського процесу і «нормандської четвірки» щодо врегулювання збройного протистояння.

Однак на фініші він зайняв чітку критичну позицію по відношенню до Росії, особливо в світлі її ролі в конфлікті на Донбасі. У той час, як його конкурентка підтримувала Росію і навіть визнала анексований Крим частиною російської держави.

Вибори у Франції це не просто окремий випадок політичного життя однієї з країн Євросоюзу, це певна домінанта яка визначає подальший розвиток геополітичних процесів у світі. Причому ми бачимо стрімке падіння рейтингу Путіна і його ідеології, що є індикатором подальшого неминучого його краху і становлення нового світопорядку — УкрПрес.

Про санкції
Ще в січні 2016 року на посаді міністра економіки Макрон відвідав Росію. Тоді він висловив надію, що незабаром санкції щодо Росії будуть зняті.

«Мета, яку ми всі з вами розділяємо — забезпечити до літа цього року можливість зняти санкції в разі, якщо пункти Мінських угод будуть виконуватися», — заявив він під час зустрічі з російськими бізнесменами.

Еммануель Макрон під час візиту в Росію. На зустрічі з тодішнім міністром економіки Олексія Улюкаєва

Тоді ця заява розцінили як позицію французьких бізнесменів, які будуть домагатися скасування санкцій, введених в тому числі із-за анексії Криму. У квітні 2016 року Макрон створив свою партію «Вперед!», Підкресливши, що його політсила є «ні лівою, ні правою».

Він продовжував наполягати на тому, що зняття санкцій можливе лише після виконання Росією Мінських угод. Таку ж позицію неодноразово озвучували практично всі лідери західних країн — Франція, Німеччина і США.

2 березня 2017 року Макрон як кандидат на президентських виборах заявив, що діалог з Росією необхідний, але вести його потрібно з твердих позицій. «Необхідно вести діалог з російською владою, але діалог вимогливий. З Росією треба підтримувати контакт», — заявив французький політик. Питання скасування санкцій відносно РФ він пов’язував з виконанням Мінських угод.

Обережна критика Росії
В ході виборчої кампанії і під час дебатів він все ж робив хоч і обережні, але критичні заяви щодо Росії. Макрон займає проєвропейську позицію Так, під час дебатів він наполягав, що не має наміру укладати будь-яку угоду з Росією. «Я не буду розвивати нашу незалежність шляхом зближення з Путіним», — відповідав він на проросійські заяви інших кандидатів, зокрема, Ле Пен.

Дебати

А напередодні другого туру виборів заявив, що «Росія повинна виконати свої зобов’язання по Донбасу і Сирії». Додавши, що має намір обговорювати ці питання з Москвою. «Я не буду підкорятися диктату Путіна, і в цьому моє відміну від пані Ле Пен», — заявив Еммануель Макрон.

Проти російської преси
Більш того, певні антиросійські нотки з’явилися в заявах його команди на тлі чуток про «гомосексуалізм» Макрона. Їх нібито поширювали державні російські ЗМІ.
У відповідь керівник виборчої кампанії Макрона Річард Ферранд заявив про сотні спроб хакерських атак з Росії і фейкових новин, спрямованих проти їх кандидата.

Еммануель Макрон і Марін Ле Пен під час вкрай напружених телевізійних дебатів
«Ми повинні подивитися на факти: два головних російських ЗМІ — Russia Today і Sputnik — належать державі, поширюють фейкови новини», — заявив Ферранд. Такі передбачувані дії Москви глава виборчої кампанії пояснив тим, що Макрон виступає за сильну Європу, яка протистоїть Росії.

А інші кандидати, мовляв, більш дружні до Росії. Ці російські ЗМІ навіть заявляли, що штаб Макрона відмовив їм в акредитації. Пізніше в команді кандидата заявляли, що виключають можливість присутності журналістів Russia Today і Sputnik на своїх заходах.

На цю заяву відреагував прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков, назвавши подібні звинувачення брехнею. За його словами, Росія не втручається у виборчий процес в інших державах.

А офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова назвала позицію французької сторони щодо російських ЗМІ «кричущою».

У п’ятницю напередодні другого туру голосування штаб Макрона заявив, що виявився жертвою «масованого і скоординованого» злому своїх серверів, в ході якого було викрадено близько 9 гігабайт листування членів партії і учасників передвиборної кампанії Макрона, а також деякі фінансові документи.

За матеріалами ВВС і Дойче Велле

Комментарии Facebook