У Москві пройшов масовий мітинг проти Путіна, є затримання

30

6 травня в суботу, в Москві на проспекті Сахарова пройшов узгоджений мітинг до річниці протестів на Болотній. Оргкомітет хотів провести 6 травня ходу з подальшим мітингом на Болотній площі, проте в черговий раз підкорився чиновникам мерії і від ходи після незаконного відмови в узгодженні відмовився, а мітинг переніс.

Захід зібрав 2300 учасників. Перед початком мітингу оперативники зірвали зі сцени вивішені на ній банери, глас «Болотне справа — ганьба Росії» і «Досить Путіна! Досить мракобісся! Досить війни! Досить брехні! Досить терпіти Кадирова!». Свої незаконні дії силовики пояснили тим, що такі гасла нібито суперечать заявленої мети заходу.

Поліцейські затримали також ще чотирьох опозиціонерів: Ольгу Мазурова, Віктора Капітонова, Ольгу Авілонову і Леоніда Дуброво, — хоча ті не проводили пікетів, а сиділи віддалік на лавці.

Затриманих доставили до будівлі ОП «Хамовники». З якої причини їх привезли в цей відділ, коли Болотна площа підвідомча ОП «Якиманка», ОВД-Інфо не пояснюється. Рябикова, Захарову і Малько відвели до відділу. В «Хамовники» прибули громадські захисники Сергій Ожіч і Віра Макарова. Активістки почали складати на них довіреності, проте потім силовики вигнали захисників з відділу.

Пізніше Капітонова і Дуброао також завели в будівлю. Тим часом Мазурова і Авілонову після 19 годин, як і раніше тримали в автобусі. Близько 19:20 стало відомо, що поліцейські допустили до затриманих адвоката Світлану Сидоркин і громадську захисницю Ірину Яценко.

Відразу після 20 годин ОВС-Інфо передало, що Капітонова, Дуброво, а також Мазурова і Авілонову звільнили без оформлення протоколів і обидві звільнені активістки пишуть заяви про незаконне затримання. Також повідомлялося, що на Малько оформляють протокол за частиною 5 статті 20.2 КоАП (порушення порядку проведення публічних заходів). Чи складають протоколи на Рябикова і Захарову, не уточнювалася.

В кінці квітня стало відомо про необґрунтовані стягнення, яким Непомнящий піддається в ІК-1 загального режиму в Ярославлі. У п’ятницю стало відомо, що фсіновци дали політзекі третій поспіль термін в ШІЗО. Крім того, 21 квітня Непомнящий і кілька інших ув’язнених, поміщених в ШІЗО, були сильно побиті співробітниками колонії і фсіновскім спецназом.

28 квітня ЄСПЛ надав пріоритет скарзі Непомнящий і двох інших постраждалих на знущання в ІК-1 і зажадав до 4 травня прийняти забезпечувальні заходи. Росію зобов’язали організувати обстеження заявників незалежними медиками в присутності захисників, забезпечити безперешкодний доступ адвокатів до ув’язнених і провести розгляду за скаргами на катування.

Однак адміністрація колонії у допуску адвокатів до засуджених відмовила, а щодо незалежного медобстеження фсіновци заявили, ніби воно було проведено і пошкоджень у в’язнів не виявило.

Комментарии Facebook