Євромайданівця Олега Білика без обвинувачення і доказів кілька місяців тримають в СІЗО

1995
Євромайданівця Олега Білика кілька місяців незаконно тримають за гратами

Вже четвертий рік шиється білими нитками справа щодо євромайданівців Олега Білика і Вячеслава Шовкалюка, яким не пощастило бути призначеними на роль вбивць проповідника «русського міра» Олексія Планкіна. Справа ведеться безпрецедентно, бо досі цим двом волонтерам Євромайдану не висунуто в законний спосіб обвинувачення.

На етапі досудового розслідування в 2014-2015 роках Закарпатські прокурори майже рік протримали киян у в’язниці в Ужгороді, але не спромоглися пред’явити обвинувальний акт. Затим Апеляційний суд Закарпатської області звільнив киян. Проти них не було ані доказів, ані обвинувачення. Гадаєте цю справу з відвертим політичним забарвленням мало бути закрито, згідно закону?

Ні, не в цій країні! Протягом 2015-2016 років закарпатські прокурори намагалися просунути незаконно складений обвинувальний акт через Святошинський райсуд Києва у явно незаконний спсіб. Яких саме закарпатські прокурори припустилися при цьому порушень вже вивчають в Академії підготовки прокурорських кадрів.

За наслідками незаконних дій закарпатських прокурорів ще й відкрито кримінальне провадження. Здавалося б, справа проти 2-х киян – В’ячеслава Шовкалюка і Олега Білика – не має ані найменших перспектив в законному судовому розгляді.
Але в грудні 2016 – січні 2017 року почалося коїтися брутальне порушення закону – кримінально-процесуального кодексу України. На допомогу прокурорам спрацював «людський фактор»: головуючий суддя Ясельський, котрий виявив схильність до повного ігнорування закону. А саме:
— суддя не давав можливості адвокату за призначенням ознайомитися зі справою

— суддя перебирав на себе функції прокурора, коли сам прокурор прибув із Закарпаття до суду п’яним.

— колегія суддів на чолі з Ясельським розділила одну справу на 2 провадження спеціально, щоб заарештувати Олега Білика;
— колегія суддів на чолі з Ясельським «провела» судове засідання в дорадчій кімнаті.

— і нарешті, отака пародія на суд на чолі з Ясельським, без будь-яких реальних підстав, без пред’явлення обвинувального акту, без доведення вини двічі відправляла за грати – в Лук’янівське СІЗО – Олега Білика.

Учасника Революції Гідності без жодного доказу відправили в тюрму

З порушеннями КПК України відбулося судове засідання і 13 квітня 2017 року в Святошинському райсуді Києва. Засідання розпочалося із затримкою в 3 години. Це був етап розгляду доказів. Але жодних доказів розглянуто не було, і обвинувачення Олегу Білику так і не було пред’явлено. Та навіть більше, прокурор сказав, що якісь докази знаходяться в органах МВС Закарпаття, в той час як нічого з того, що не вшито у справу, стороні захисту не предявлялося, а отже – прокурор не має права посилатись на такі докази у суді!

Здавалося б, в такому разі Олега Білика, який не винуватий і його провина ніким не доведена, мають негайно випустити на свободу, а не продовжувати тримати в СІЗО.
Що ж робить суд в унісон з прокурором? Закарпатський прокурор починає вигадувати якусь неіснуючу загрозу тиску на когось. Хоча поки Білик перебував 2 роки на свободі, він нікому про себе і не нагадував, дисципліновано з’являвся до суду, мирно працював на підприємстві, допомогав утримувати свого малолітнього сина і піклувався про немолодих батьків.

Однак, колегія суддів на чолі з Ясельським приймає прокурорську маячню про вигаданий тиск, замість доказів провини, і строк тримання невинуватого Білика продовжують аж до середини червня. Таким чином, без вручення йому обвинувального акту, без доказів, патріота-киянина. Білика продовжують брутально позбавляти свободи.

Нагадаємо: судді Ясельський і Ко вкинули за грати Олега Білика 31 січня 2017 року.
На всі брутальні порушення в цьому процесі судді Ясельського написано кілька скарг в Вищу раду правосуддя. Хто ж врешті-решт зупинить безмір щодо невинуватого волонтера Євромайдану Олега Білика?

Чому врешті патріота без вини і доказів суд наважується тримати в СІЗО, натомість підозрюваного у вбивстві 3-х євромайданівців беркутівця випускають на волю? https://www.unian.net/society/1882609-sud-obyyasnil-osvobojdenie-iz-pod-straji-eks-berkutovtsa-kotoryiy-sbejal-v-rossiyu.html

Комментарии Facebook