Битва за землю Ч 1. Навіщо агрорейдер Надія Іванова дискредитує БПП? — (документи + відео)

1939

Видання УкрПрес вже неодноразово порушувало проблему агрокорупціі в частині: рейдерських захоплень сільгосппідприємств, підробок документів, що підтверджують право власності на землю, махінацій з паями та інших прямих порушень закону. Наприклад, в матеріалах видання, мова йшла про фермерів Дніпропетровщини, які провели ряд великих протестних акцій у Києві. Разом з тим, Миколаївщина як і раніше залишається лідером у царині земельної корупції, і в цьому питанні рейдерська активність зашкалює.

Фермери звинуватили міністра юстиції Петренка в «кришуванні» земельних рейдерів

Ми починаємо серію публікацій під назвою «Битва за землю», де героями, вірніше антигероями стануть ті, хто обманює селян, хто незаконно захоплює земельні угіддя, займається рейдерством та іншими протизаконними речами.

Слід констатувати сумний факт, що в цій системі досить органічно прижилися пристосуванці, «перевертні», підлабузники і подібні безпринципні елементи, які за допомогою грошей, і особистих зв’язків пробивають собі дорогу, цинічно переступаючи через інших. Основна проблема полягає в тому, що на рівні районів корупційна іржа в’їлася грунтовно за сприяння чиновників, правоохоронців та прокуратури .

А в цьому процесі грошовими потоками керують місцеві князьки-латифундисти, які в принципі і захищають себе від закону банкнотами різного номіналу. В цьому нашому розслідуванні піде мова про депутата Миколаївської обласної ради від Блоку Петра Порошенка, директора агропідприємства «Золотий колос» — Надію Іванову.

Тернистий шлях господині «Золотого колоса»: рейдер чи благодійник?
В цьому році Надія стала переможницею конкурсу «Городянин року 2016» в номінації «Благодійність і соціальне партнерство». Меценат і благодійник, лакувальні похвали та дифірамби прозвучали в усіх регіональних медіа. Однак, чи все так насправді?

Надії Івановій посада директора «Золотого колоса» дісталася від батька, і не дивлячись на те, що він фактично керує підприємством, його дочка зайнялася самопіаром. Разом з тим, відчувши смак слави і грошей, вона захотіла тепер і влади — потрапити у велику політику. Перші кроки на цьому терені вона зробила будучи в Сильній Україні Сергія Тігіпка. Пішла в 2010 році на вибори у парламент, але її спроба не увінчалася успіхом, а заодно її викрили в продуктовому підкупі виборців.

Літні люди не дуже хотіли показувати журналістам, що було в середині пакунків, але журналісти побачили 1 кг цукру, макаронних виробів, гречки і рису. «Також до продуктового набору додавалася рекламна продукція кандидата», — повідомляли активісти Опори і підкреслювали, що такі подарунки порушують норми п.14 ст. 74 Закону України Про вибори народних депутатів України.

Іванова прекрасно розуміла — щоб прибрати конкурентів потрібне прикриття, а кращим «дахом» може стати мандат депутата. І хоча нардепом вона не стала, але все ж пройшла в депутатський корпус облради по Вітовському (на тоді -Жовтневий) району Миколаївської області від Блоку Петра Порошенка. З цього моменту активно починається її діяльність в царині «віджиму» землі у селян та фермерів. І не тільки Вітовського, а й інших районів Миколаївщини.

Земельний шантаж Іванової у Снігурівському районі та підроблення документів
Юрій Мацюта, директор сільськогосподарського підприємства «Зоря» в Снігурівському районі, повідомив, що фірма «Золотий колос», що належить депутату облради Надії Івановій, фактично займається рейдерським захопленням землі. За словами фермера, керуючий «Золотого колоса» пригрозив тим, що аграрій не встигне в цьому році зібрати свій урожай, оскільки фірма «ЗК» вже переоформила його землі на себе.

Мацюта розповів, що він засіває земельні ділянки в селі Тамарине Снігурівського району, сплачуючи пайовикам орендну плату. Однак, підприємство «Золотий колос» паралельно зареєструвало на себе ці землі, при тому, що такі ж документи є і у СХП «Зоря». При цьому, рейдери запропонували угоду, в якій Мацюта повинен назбирати 1 тис га і тоді від нього, мовляв, відстануть. «Потім він сказав, мовляв, допоможи нам набрати 1000 гектарів землі і ми тебе не чіпатимемо.»

«По суті, мене шантажують. Кажуть, що ти нам допоможи забрати у когось землі, і ми тебе не чіпатимемо», — зазначив Мацюта.

І подібна практика з боку Іванової поширена всюди: безцеремонне рейдерство з мовчазної згоди правоохоронців, в тому числі, і обласного прокурора Тараса Дунаса.

Нападки на «Прометей»

Керівник успішного фермерського підприємства «Прометей» Михайло Любченко, який обробляє землі Вітовського району також зіткнувся з неправомірними діями Надії Іванової. У своєму листі М. Любченко наголошує на тому, що справжня мета депутатської роботи Іванової — не розв’язувати проблеми, а різними способами переманювати в свою фірму власників земельних паїв.

Підприємством ТОВ «Золотий колос» на практиці керує її батько, вона там за «весільного генерала». Їй довіряють тільки те, що вона може — під прикриттям депутатських повноважень займатися рейдерством щодо інших підприємств », — каже керівник« Прометей-сервісу». М. Любченко в своєму листі кілька разів зупиняється на темі влаштованого Івановою ПіаРу.

«Іванова піариться з однією метою — стати Народним депутатом. Будучи депутатом обласної ради, опустилася до того, що їздить по хатах селян села Михайло-Ларине та різними способами намагається здійснити заповітну мету — отримати землю в оренду і потім продати право на неї. Для цього «збирачка» земель пускає в хід найрізноманітніші методи: кого вмовляє, кого залякує, кого обманює, кого підкупляє різного гатунку подачками. Причому, в хід йде все — гроші, шампуні, мило, крупи», — ділиться інформацією Михайло Трохимович.

Довготерпіння влади закінчується
Слід зазначити, що Н. Іванова «дістала» не тільки сільгосптоваровиробників, нею вже зацікавилася і місцева влада. Так, зокрема, керівники Вітовського району опублікували в газеті «Вicник Жовтневщини» від 4 березня 2017 року відкритий лист, адресований Н. Івановій.
Наводимо його текст:

«ШАНОВНА НАДIЯ ВАЛЕРIЇВНА!
Ви як депутат обласної ради звітуєте перед громадою Вітовського району про проведену Вами роботу протягом 2016 року. Інформація про Ваші зустрічі публікується в газеті «Рідне Прибужжя». Але та інформація, яку Ви доносите до населення, є неправдивою. Протягом року жодного Вашого листа райдержадміністрація не отримувала з будь-якого питання або з пропозицією щодо проведення капітальних ремонтів, реконструкції бюджетних установ, введення додаткових штатних одиниць у Будинки культури.

Всі ці питання вирішувала райдержадміністрація за підтримки депутатського корпусу районної ради. У 2016 році Вітовщина отримувала від депутатів обласної ради тільки кошти на часткове покращення матеріально-технічної бази бюджетних установ за рахунок виділених на виконання депутатських повноважень виборців на реалізацію програм, затверджених обласною радою на 2016 рік.

Враховуючи вищевикладене, райдержадміністрція та районна рада пропонує Вам, шановна Надіє Валеріївно, звітувати тільки за фактично проведену Вами роботу, надавати населенню тільки правдиву інформацію.
3 повагою голова РДА Олександр ДЕМЧУК, голова районної ради Ігор МАТВЄЄВ.».

Зверніть увагу. Керівництво району вже відкрито говорить, що Іванова надає неправдиву інформацію.

Трохи про моральне обличчя

Надія Іванова «креативить» в мережі, її фотографії з’являються в популярних регіональних ЗМІ, вони говорять самі про себе.

Николаевский кандидат в нардепы любит покурить и выпить «больше, чем рыбка»

Чому Іванова ганьбить БПП і хто за нею стоїть?
Мета виправдовує засоби. Так можна оцінити життєвий шлях Іванової. Надія Іванова своїми діями явно дискредитує БПП — ту політичну силу, яка її підтримала на виборах і довірила владу в області. Крім того, політичні інтриги, рейдерські захоплення безпосередньо кидають тінь на президента України Петра Порошенка.

Все це їй вдається явно не без високого покровителя, а хто він, є версія, що з ближнього оточення П. Порошенка. Тож все це нагадує «диверсію» і внутрішню контрреволюцію.
Далі буде…

Ігор Рудич, журналіст-розслідувач

Комментарии Facebook