Тимошенко і Тягнибок об’єднались на зборах по земельному референдуму – підсумки (фото+відео)

321

Сьогодні 19 квітня в Жовтневому палаці в Києві пройшло зібрання громадян з організації проведення всеукраїнського референдуму щодо заборони продажу землі сільськогосподарського призначення. За даними організаторів зібралося понад 2 тис 200 осіб.

Насправді, в партері і на балконах був аншлаг. Ініціював захід БЮТ «Батьківщина» на чолі з лідером Юлією Тимошенко, а також Асоціація фермерів, підтримали їх ВО «Свобода».

Відкрив збори народний депутат, перший заступник голови партії «Батьківщина» Іван Кириленко, він зазначив, що це єдині збори, які чітко прописані в законі про всеукраїнський референдум.

Серед делегатів і запрошених на перших рядах знаходилися Борис Тарасюк (колишній міністр закордонних справ), Сергій Власенко (екс-депутат і адвокат Тимошенко), представник ЦВК Жанна Усенко-Чорна та ряд інших помітних діячів. Були представлені всі регіони України.

«Ми зібралися, щоб захистити українську землю», — заявив він. Кириленко також зазначив, що основна мета всіх, хто сьогодні бере участь в зборах — добитися продовження мораторію на продаж землі. За словами заступника голови партії, «Батьківщина» зареєструвала відповідний законопроект, де автором виступила Юлія Тимошенко, який передбачає, що землю у селян може купувати тільки держава або спеціально уповноважений державний орган.

Після того, як була підрахована кількість учасників з допомогою лічильної комісії, на трибуну вийшла сама леді Ю. У звичайній для неї емоційній промові вона заявила, що партія ВО «Батьківщина» починає кампанію з підготовки до всеукраїнського референдуму щодо продажу сільськогосподарської землі.

За її словами, «питання продажу або не продажу землі» повинен вирішувати тільки український народ і тільки на референдумі. Вона заявила, що в цьому питанні її підтримала партія «Свобода» на чолі з їх лідером Олегом Тягнибоком. Тимошенко зазначила, що сьогодні йде фактично війна за землю.

Вона безпосередньо звинуватила президента Порошенка в тому, що він учасник змови, нехай він продає свій «Рошен» (народ бурхливо відреагував). Також вона подякувала Жанні Усенко-Чорній за те, що вона підтримала ініціативу і погодилася прийти на збори.

Юлія Тимошенко сказала, що проводити референдум буде 10 тис. чоловік, кожен з них повинен опитати не менше 300 осіб, при цьому вона звернулася увагу на дотримання законності і правильності у заповненні анкет, так як будь-яка помилка може бути спрямована проти нас, — зазначила політик. А всього треба набрати понад 3 млн. підписів.

Олег Тягнибок під час свого виступу зазначив, що чинна влада не має ніякого права ставити питання про продаж землі. «Хіба ця влада має право розпоряджатися найціннішим і найсвятішим, що є в українського народу — землею? Якби вони перед виборами сказали людям, що вони збираються продати землю і їх в цьому підтримав народ, то тоді було б інше питання.

А так вони не мають ні морального, ні юридичного, ні будь-якого іншого права ставити питання про продаж землі сільськогосподарського призначення. За три з половиною роки вони не змогли реалізувати ні одну з ініційованих реформ. Невже ви думаєте, що земельна реформа буде успішною?»- зазначив очільник «Свободи».

Олег Тягнибок зазначив, що українська земля сільськогосподарського призначення не повинна бути товаром. За його словами, «Свобода» виступає взагалі за заборону продажу сільськогосподарської землі. Олег Тягнибок зазначив, що націоналісти не виступають проти ринку землі, проте він повинен торкатися землі під нерухомістю, яка є приватною власністю, і присадибних земельних ділянок. Зате сільськогосподарські землі можуть бути об’єктом довгострокової оренди з правом родинної спадщини.

«У державі повинен бути створений національний земельний банк — тільки він зможе скуповувати приватизовані паї, якщо ж людина все ж бажає продати свою землю. У той же час повинна існувати заборона на продаж землі іноземцям або особам без громадянства», — зазначив Олег Тягнибок.

Земля для прикриття. На думку експертів, даний хід вельми виправданий з точки зору цьогохвилинних домовленостей і створення коаліції проти діючої влади — президента і прем’єр-міністра. Земельне питання, так само як і мовне, завжди було каменем спотикання і в потрібний момент діставалося з запилених скринь, щоб знову пропіарити себе і створити прецедент для майбутніх виборів, і якщо у Тимошенко погано-бідно в парламенті є свої представники, то у «Свободи» взагалі немає, але це не говорить про те, що у них немає своїх прихильників.

І на наступних виборах їх об’єднана команда може набрати достатньо голосів для проходження. А те, що земля — це зручна ніша для маніпуляцій суспільною свідомостю, так про це знають всі. Залишається останнє питання — за чий рахунок цей бенкет?

Олексій Воронцов

Комментарии Facebook