Державна служба БЕЗ ПОЛІТИКИ

124

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державну службу» №2490 в новій редакції.

Фракція original-5db7c81b38c215926495c88ad7dff809«Батьківщина» підтримала цей документ у повному складі.

Представляючи проект закону з парламентської трибуни, народний депутат від «Батьківщини», голова підкомітету Комітету з питань держбудівництва Альона Шкрум заявила, що сьогодні без перебільшення є шанс зробити реформу держслужби і розпочати стратегічну реформу державного управління нашою державою, а також зробити професійними і неупередженими державних службовців.

Як повідомила депутат від «Батьківщини», закон розглядався у профільному комітеті не один місяць, при підготовці до другого читання члени комітету врахували сотні пропозицій та зауважень, що позитивно вплинуло на якість проекту: збережено ключові принципові положення законопроекту, збережено баланс державної служби і не впливу політики на державну службу.

За словами Шкрум, цим документом розділено політичні посади, посади державної служби, органів з обслуговув
ання та патронатну службу; запроваджено посаду секретаря в міністерствах – це буде державний службовець вищої категорії, який здійснюватиме управління кадрами, міністерством та допомагатиме міністру в його роботі в реалізації задекларованих реформ.

Вона також зазначила, що в законопроекті чітко визначаються повноваження керівника державної служби в органі, системно класифіковано посади державних службовців  залежно від характеру та обсягу їхніх повноважень; законом створюється комісія з вищого корпусу державної служби, яка буде за відкритим конкурсом, на прозорих засадах, онлайн відбирати державних службовців категорії А.

«При доопрацюванню закону, члени комітету плідно працювали з колегами з усіх фракцій та груп, з громадськістю та представниками Європейського Союзу», – зауважила Альона Шкрум.

За словами політика, ухвалення закону призведе до покращення державної служби, зокрема у питанні заробітної плати працівника держслужби та дозволить започаткувати реформи в кожному державному органі за допомогою залучення за відкритим конкурсом фахових державних службовців на державні посади.

Зазначимо, що під час обговорення закону найбільше суперечок викликала поправка щодо спецпенсій для державних службовців, згідно з якою пропонувалось, щоб пенсійне забезпечення було рівним для всіх громадян України. Ця пропозиція не була підтримана парламентом. Однак, як повідомив голова ВР, до моменту набуття чинності закону – 1 травня 2016 року – документ може бути ще доопрацьований.

Комментарии Facebook